Trwa ładowanie...
d16rcvd

Justified: Bez przebaczenia

Najnowsze informacje
3.9
(20 głosów)
Oceń:

„Justified” to serial telewizyjny oparty na powieści Elemore'a Leonarda opowiadający o Raylanie Givensie - amerykańskim szeryfie federalnym. Akcja serialu odbywa się w Kentucky.

Serial zadebiutował 16 marca 2010 roku w amerykańskiej stacji telewizyjnej FX oraz kanadyjskiej - Super Channel. Pierwszy sezon składa się z dwunastu odcinków. Producenci zapowiedzieli drugą serię.

Serial opowiada o Szeryfie Federalnym Raylanie Givensie, człowieku działającym w stylu przystającym bardziej do XIX-wiecznych stróżów prawa niż tych spotykanych obecnie. Jego metody nie zaskarbiają mu sympatii ani ze strony przestępców, ani własnych zwierzchników, co koniec końców prowadzi do przeniesienia go do służby na prowincji, do miasta, w którym się wychował. Zostaje odesłany do swojej rodzinnej miejscowości w Kentucky, gdzie spotyka dawnych wrogów oraz przyjaciół.

Raylan to człowiek z innych czasów, chodzący anachronizm: z jednej strony wykształcony i "wygadany" dżentelmen, z drugiej natomiast - twardy człowiek, który jest zafascynowany ludźmi na których poluje i nigdy nie ustępuje chociażby o krok. Ta z pozoru spokojna powierzchowność kryje jednak mężczyznę pełnego gniewu, z niełatwym dzieciństwem w rolniczym Kentucky i ojcem, który żyje na bakier z prawem. Główny bohater ma większą świadomość tego kim nie chce się stać, niż kim naprawdę jest.

W serialu „Justified” wystąpili: Timothy Olyphant jako Raylan Givens, Nick Searcy jako Art Mullen, Erica Tazel jako Rachel Brookes, Jacob Pitts jako Tim Gutterson, Joelle Carter jako Ava Crowder, Natalie Zea jako Winona Hawkins, Walton Goggins jako Boyd Crowder.

Justified: Bez przebaczenia
Tytuł oryginalny

Justified

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16rcvd
d16rcvd
d16rcvd