Trwa ładowanie...
d7zt9ss

Jak się robi olimpiadę?

Najnowsze informacje
4.9
(32 głosy)
Oceń:

Hugh Bonneville (w Wielkiej Brytanii znany z serialu Downton Abbey) przewodzi gwiazdorskiej obsadzie komedii opisującej poczynania komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Londynie, serialu "Jak się robi olimpiadę?". Praca za kulisami tej wielkiej sportowej imprezy idzie pełną parą – za wszelką cenę trzeba sprawić, by olimpiada okazała się sukcesem!

Przewrotna, a momentami niepokojąco bliska prawdzie komedia okazała się wielkim hitem – ciepło przyjęli ją zarówno krytycy jak i widzowie. Po pierwszej brytyjskiej emisji produkcja zebrała znakomite recenzje.

Serial, filmowany w stylu dokumentu, przedstawia blaski i cienie pracy organizatorów sportowego święta. Dowiemy się z niego, jak zagospodarować halę do rozgrywek taekwondo po zakończeniu turnieju oraz co począć z górą końskiego łajna pozostawionego przez protestujących u wejścia na tor, na którym rozgrywane będą zawody. Cenna może się także okazać wskazówka, jak postępować ze sportowcami, którzy co prawda są chętni do pomocy, ale nikt ich o nią nie chce poprosić.

Od autokarowej przeprawy Brazylijczyków, z których żaden nie mówi po angielsku, poprzez decyzje o tym, kto ma szefować Olimpiadzie Kulturalnej, po sposoby radzenia sobie z turbinami wiatrowymi, które przy bezwietrznej pogodzie są całkowicie bezużyteczne – dzielny komitet musi zapanować nad wszelkimi aspektami imprezy, która ma być największym sportowym wydarzeniem świata.

Druga seria odcinków nie przynosi organizatorom olimpiady ukojenia – wręcz przeciwnie, napięcie rośnie. Komitet będzie musiał poradzić sobie z żądaniem drużyny Algierii, która zacznie się domagać wybudowania meczetu w wiosce olimpijskiej. Trzeba też będzie przeprowadzić prawny audyt przetargu o budowę stadionu – co może być o tyle trudne, że nikt nie wie na czym ów audyt ma polegać. Pojawią się też pytania o operowanie budżetem, gdy nie ma w nim pieniędzy…

Jak się robi olimpiadę?
Tytuł oryginalny

Twenty Twelve

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7zt9ss
d7zt9ss
d7zt9ss