(1 głos)
Oceń:
d1b7z0t

Tancerka z "Tańca z gwiazdami", aktorka i modelka.

Edyta Herbuś ukończyła studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego. Od dzieciństwa trenowała taniec. Ma najwyższą, międzynarodową klasę S. Trzykrotnie zdobywała mistrzostwo polski formacji tanecznych, dwukrotnie zdobyła Puchar Polski Formacji Tanecznych. Była finalistką turnieju Copenhagen Open. Zdobyła wicemistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. W tańcu nowoczesnym jest finalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata. Wygrała Konkurs Tańca Eurowizji 2008. Prowadzi szkołę tańca.

Jej kariera telewizyjna rozpoczęła się po drugiej edycji "Tańca z gwiazdami". Wystąpiła w dwóch edycjach programu. Tańczyła z Kubą Wsołowskim i Marcinem Mroczkiem. Z oboma partnerami zajęła trzecie miejsce.

W 2007 roku została zaproszona do udziały w programie "Jak oni śpiewają". Zajęła 4 miejsce. Grała w telenoweli TVN "Na wspólnej". Występuje też w produkcji "Tylko miłość" (Polsat).

Była też prezenterką stacji muzycznej MTV.

Ostatnio więcej w mediach słyszy się o jej romansie ze słynnym reżyserem Mariuszem Trelińskim, niż o dokonaniach artystycznych... Prywatnie związana jest z Mariuszem Trelińskim.