Trwa ładowanie...
d6d35bj

Hela w opałach

Najnowsze informacje
5.0
(956 głosów)
Oceń:

„Hela w opałach” to polski serial telewizyjny wyprodukowany i wyświetlany przez telewizję TVN od 10 września 2006 roku. Składa się z czterech serii.

Bohaterką serialu „Hela w opałach” jest pracująca matka trojga dzieci, zdeterminowana, by całkowicie zmienić swoje życie. Tytułowa Helena Trojańska (Anna Guzik) to kobieta po przejściach. Rozwiodła się z mężem po ośmiu latach małżeństwa, które zostało zawarte po trosze z młodzieńczej miłości, a trochę też z buntu wobec rodziców. Jej związek z Romanem (Marcin Dorociński) okazał się jednak największą życiową pomyłką.

Po latach nieszczęśliwego pożycia i urodzeniu trójki pociech, Hela stanęła przed wyborem: żyć dalej z mężem obibokiem, nadużywającym alkoholu, albo ciężko pracować za niewielkie pieniądze, by samotnie utrzymać dzieci.

Niełatwy to był wybór, ale Hela postanowiła iść własną drogą. Wyzwoliwszy się z nieudanego związku, polepszyła los swój i swoich pociech, w czym bardzo pomogła jej mądrość życiowa, siła ducha i wsparcie przyjaciół. Pomimo niewesołej przeszłości Hela jest optymistką z dużym poczuciem humoru, co znacznie ułatwia jej relacje z niesfornymi dziećmi: Kacprem, Nelą i Jasiem. Hela okazuje im mnóstwo serca i miłości, a co najważniejsze umie z nimi rozmawiać na każdy temat.

Jej najbliżsi znajomi to sąsiedzi - bezdzietne małżeństwo Edyta i Rysiek (Agata Kulesza i Piotr Gąsowski) oraz niedoszły narzeczony, aptekarz Leszek (Mariusz Kiljan), z którymi łączą ją przyjazne i szczere stosunki.

Dystans do samej siebie, błyskotliwość i bezkompromisowość pozwalają jej zgrabnie poradzić sobie z perypetiami codziennego galimatiasu. Hela walczy z przeciwnościami losu jak nie przymierzając prawdziwa Matka Polka.

„Hela w opałach” jest polską wersją popularnego amerykańskiego serialu „Grace under fire”, emitowanego w stacji ABC. W latach 1993-1998 widzowie w USA obejrzeli 5 sezonów serialu, łącznie 112 odcinków. Brett Butler, odtwórczyni głównej, tytułowej roli Grace, za swoją kreację nominowana była do nagrody Golden Globe i American Comedy Awards. „Grace under fire” jest produkcją wytwórni Casey-Werner, nagrywaną na żywo z udziałem publiczności w CBS Studio Center w Studio City w Kalifornii.

Hela w opałach
Tytuł oryginalny

Hela w opałach

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Dorota Lanton (Janeczka, dziewczyna Leszka)

Maria Winiarska (Żona Władka)

Daria Widawska (Zofia)

Tomasz Kot (Adrian Iskra)

Marcin Dorociński (Roman Trojański)

Anna Guzik (Hela Trojańska)

Małgorzata Kożuchowska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6d35bj
d6d35bj
d6d35bj