Trwa ładowanie...
d2zxd4k

H2O, wystarczy kropla

Najnowsze informacje
4.2
(2008 głosów)
Oceń:

„H2O – wystarczy kropla” (ang. H2O: Just Add Water) to australijski serial telewizyjny wyprodukowany przy współpracy z Nine Network Australia, ZDF i ZDF Enterprisses. Akcja serialu rozgrywa się w mieście Złote Wybrzeże we wschodniej Australii. Obecnie serial jest jednym z najpopularniejszych seriali dla młodzieży.

Serial zadebiutował w 2006 roku na australijskim kanale Network Ten. Początkowo twórcy planowali tylko dwie serie, jednak dzięki ogromnej popularności, serial przedłużono o trzeci i czwarty sezon. Kolejne serie przyciągały jeszcze większą ilość widzów. Emisja w Polsce rozpoczęła się 8 września 2007 roku na kanale Jetix. Później stacja zmieniła nazwę i zaprzestała emisji serialu. Stacja o nowej nazwie Disney XD, wznowiła emisję 1 marca 2010 roku i zakończyła ją 31 sierpnia 2010. 1 września 2010 roku serial został przeniesiony do siostrzanego kanału Disney Channel.

Serial „H2O – wystarczy kropla” opowiada o trójce dziewczyn – Emmie, Cleo i Rikki, a później także Charlotte i Belli. Kiedy trzy zwyczajne nastolatki znajdują tajemniczą, pradawną jaskinię, przez nieostrożność poddają się transformacji, która zmienia ich życia na zawsze. Serial opowiada o życiu trzech bardzo różnych od siebie dziewczyn, które stawiają czoła problemom dnia codziennego, w czym nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że przyjaciółki są syrenami posiadającymi niesamowite moce. Od tej pory stają się syrenami w 10 sekund po każdym kontakcie z wodą. Chcą utrzymać swoją tajemnicę w sekrecie. Pomaga im w tym kilku zaufanych chłopaków.

Główne role w serialu od samego początku grają: Phoebe Tonkin, Cariba Heine, Claire Holt, Angus McLaren. W trzecim sezonie do stałej obsady dołączyli Indiana Evans oraz Luke Mitchell.

Każdy odcinek rozpoczyna piosenka tytułowa. Angielską piosenkę w pierwszym sezonie śpiewa Ellie Henderson, w drugim Kate Alexa, a w trzecim Indiana Evans. Oryginalna ścieżka dźwiękowa piosenki tytułowej w trzecim sezonie różni się od tej z pierwszego i drugiego. W polskiej wersji, piosenkę z polskim tekstem i z tym samym podkładem muzycznym, we wszystkich sezonach śpiewa Katarzyna Łaska.

W 2008 roku serial „H2O – wystarczy kropla” zdobył nagrodę Nickelodeon Australia Kids' Choice Awards za najlepszy serial telewizyjny. Rok później z kolei otrzymał nagrodę Logie Award za najlepszy serial telewizyjny dla dzieci.

H2O, wystarczy kropla
Tytuł oryginalny

H2O: Just Add Water

Gatunek

przygodowy, fantasy, serial

Kraj produkcji

Australia

Czas trwania odcinka

30 min.

Reżyser
Obsada

Luke Mitchell (Will Benjamin)

Indiana Evans (Isabel Bella Hartley)

Dariusz Odija (Don Sertori)

Samuel Nolan

Alan David Lee (Don Sertori)

Deborah Coulls (Bev Sertori)

Alice Hunter (Tiffany)

Jamie Timony (Nete)

Jared Robinson (Neil Gilbert)

Caroline Kennison (Lisa Gilbert)

Burgess Abernethy (Zane Bennett)

Cariba Heine (Rikki Chadwick)

Joss McWilliam (Harrison Bennett)

Joey Massey (mały chłopiec na imprezie)

Christine Amor (Louise Chatham)

Christopher Poree (Byron)

Annabelle Stevenson (Miriam Kent)

Trent Sullivan (Elliot Gilbert)

Ariu Lang Sio (Wilfred)

Cleo Massey (Kim Sertori)

Angus McLaren (Lewis McCartney)

Claire Holt (Emma Gilbert)

Phoebe Tonkin (Cleo Sertori)

Lara Cox (Linda Denman PhD)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zxd4k
d2zxd4k
d2zxd4k