Trwa ładowanie...
d3ymj41

Gwiezdny Pirat

Najnowsze informacje
4.8
(163 głosy)
Oceń:

"Gwiezdny Pirat" to serial przygodowy w reżyserii Jerzego Łukaszewicza. Produkcja TVP składa się z siedmiu odcinków, z których każdy trwa 25 minut.

W serialu istotną rolę odegrała legenda o "Gwiezdnym Piracie", Emilio. Bohater ten wykradł kosztowności ze skarbca władcy planety Athara. Następnie ukrył się wraz ze skarbem w niedostępnym podziemnym labiryncie. W pościg za nim wyruszył zwiadowca - Hooger. Obaj zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Od tamtego momentu nikt ich nie widział.

Historię ukrycia skarbu opisała w swojej książce "Żywodąb" Jadwiga Kurcewicz. Jej utwór szybko stał się hitem. Pod wpływem popularności swojego dzieła, autorka postanowiła zaprosić grupę dzieci na kilka dni wypoczynku do tytułowej miejscowości, znanej z jej powieści.

Na miejscu zjawia się m.in. 12-letni Krzesimir, który przyjeżdża do Żywodębu z kolegami z klasy.

Podczas wyjazdu dzieciakami opiekuje się wychowawczyni klasy, Justyna Lewińska. Gdy wraz z podopiecznymi dociera na miejsce, okazuje się, że dom, w którym mają zamieszkać, jest bardzo zaniedbany. Bohaterowie postanawiają więc uporządkować willę i zostać tam na parę dni.

Niespodziewanie do Żywodębu przyjeżdża także inna grupa, zaproszona tu na odpoczynek. Rodzą się pierwsze konflikty i przyjaźnie. Dzieci dowiadują się, że w podziemiach domu znajduje się prastara kopalnia złota, która skrywa tajemnicę skarbu Gwiezdnego Pirata.

Dzieciaki postanawiają wyruszyć na poszukiwanie skarbu ukrytego przez Emilia. Na ich drodze piętrzą się niezwykłe przeszkody, ale dzielni poszukiwacze przygód nie poddają się, odkrywając tajemnicę Gwiezdnego Pirata wraz z nowo poznanymi kolegami.

W serii "Gwiezdny Pirat" wystąpiła plejada serialowych gwiazd, m.in. Małgorzata Foremniak, Cezary Żak, Piotr Szwedes, Jarosława Jakimowicza i Krzysztofa Janczaka, znanego młodym widzom z kreacji szalonego Pana Japy z programu "5-10-15".

Gwiezdny Pirat
Tytuł oryginalny

Gwiezdny Pirat

Gatunek

przygodowy, familijny, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Janusz Onufrowicz (Student)

Piotr Szwedes (Marek)

Małgorzata Foremniak (Justyna Lewińska, wychowawczyni klasy)

Anna Seniuk (Jadwiga Kurcewicz)

Cezary Żak (Rajner)

Jarosław Jakimowicz (Emilio)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ymj41
d3ymj41
d3ymj41