Gołota Andrzej

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1bodfu

Polski zawodnik, który Walczył z największymi: Riddick Bowe, Lennox Lewis, Mike Tyson, za co otrzymywał wielomilionowe gaże.

Karierę sportową rozpoczął walcząc w barwach Legii Warszawa. W latach 1986-1990 otrzymał aż trzy tytuły mistrza polski w wadze ciężkiej do 91 kg. Największym jego sukcesem okazały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Bukareszcie. Kolejny sukces to rok 1986, w którym Gołota zdobył, jako jedyny Polak obok Krzysztofa Pierwienickiego, złoty medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kopenhadze. Jednym z jego osiągnięć był występ na olimpiadzie w Seulu, jego walka została nagrodzona brązowym medalem.

Wyjechał do USA, gdzie udało mu się zrobić karierę. Jednak był sportowcem, który niekoniecznie wyznawał zasadę "fair play". Stosował często ciosy niedozwolone. Równie często nie panował nad swoimi emocjami, zdarzało się, że uciekał z ringu w walce z Grantem czy Tyson'em. Żadnej walki o pas kategorii ciężkiej nie zwyciężył. Po długiej przerwie bokser wrócił na ring i w 2007 roku zmierzył się z Amerykaninem Jaremy'm Bates'em. Walkę tę wygrał. Niestety nie zdobył tytułu mistrza świata.

Propozycja udziału w "Tańcu z gwiazdami" rozśmieszyła boksera. Twierdził, że udział w tym programie to nie jest najlepszy pomysł, ale rodzina namawiała go na występ w nim. Zawodnik przyznał się, że bardzo lubi tańczyć ze swoją żoną, a na udział w "Tańcu z gwiazdami" zdecydował się, aby podszkolić swoje umiejętności i być lepszym od żony.

Jego taneczną partnerką jest Magdalena Soszyńska-Michno, która wystapiła w wielu turniejach na świecie. Tancerka jest wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski, a także wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich. Reprezentuje najwyższą klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich. Po raz siódmy bierze udział w tej produkcji.