Trwa ładowanie...
de3nshh

Gliniarz i prokurator

Najnowsze informacje
4.8
(463 głosy)
Oceń:

„Gliniarz i prokurator” (Jake and the Fatman) to amerykański serial kryminalny powstały w latach 1987-1992 dla stacji CBS. W tym czasie nakręcono 106 odcinków (5 sezonów). Na bazie popularności serialu powstał jego spinoff, znany i w Polsce - Diagnoza morderstwo.

Akcja serialu dzieje się w Los Angeles, a później na Hawajach. Lokalny prokurator - McCabe walczy z przestępczością. Jego pomocnikiem jest inteligentny, bystry i przystojny gliniarz Jake Styles. Duetowi często towarzyszy zastępca prokuratora- Derek Mitchell. Nie można zapomnieć o jeszcze jednym charakterystycznym bohaterze serialu jakim był leniwy pies – buldog.

Wątki kryminalne nie są pozbawione humoru. Sympatyczny, starszy i doświadczony prokurator Jason McCabe (William Conrad), który nie rozstaje się ze swoim psem, oraz młody detektyw Jake Styles (Joe Penny) rozwiązują liczne zagadki kryminalne. Każdy odcinek opowiada odrębną historię. Sprawy kryminalne są bardzo różnorodne.

W jednym z odcinków w więzieniu pewien młody człowiek zaprzyjaźnia się z Murzynem podejrzewanym przez grupę bandziorów o utrudnianie prowadzenia za kratkami ciemnych interesów. Szef bandy wraz z dwoma innymi więźniami napada na znienawidzonych wrogów. Czarnoskóry mężczyzna ginie, a jego młody kompan popada w poważne tarapaty. Sprawę przejmuje prokurator Jason McCabe i grupa jego współpracowników. W innym odcinku w krótkim czasie zostają zamordowane trzy młode kobiety. Policja nie potrafi znaleźć mordercy. Burmistrz żąda szybkiego rozwiązania tej sprawy. Prokurator McCabe otrzymuje do pomocy specjalistę z wydziału zabójstw. Metody pracy mężczyzny wzbudzają jednak podejrzenia Jake'a Stylesa.

Serial był kilkakrotnie emitowany w Polsce - po raz pierwszy przez TVP1 w czwartkowe ranki i wieczory, na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Wznawiany później przez Polsat i Polsat 2, powrócił do Telewizji Polskiej był nadawany przez TVP2.

W głównych rolach wystąpili: William Conrad i Joe Penny. Oprócz nich zagrali także: Alan Campbell jako Derek Mitchell, Lu Leonard – Gertrude, Olga Russell – Elisabeth Berkeley-Smythe, Jack Hogan – sędzia Smithwood, George O'Hanlon Jr – sierżant Rafferty, Melody Anderson – sierżant Neely Capshaw.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3nshh
de3nshh
de3nshh