Trwa ładowanie...
d2hc8nz

Generation Kill: Czas wojny

Najnowsze informacje
4.3
(72 głosy)
Oceń:

"Generation Kill: Czas wojny" jest to miniserial telewizyjny wyprodukowany przez stację HBO, będący ekranizacją książki Evan Wrighta o tym samym tytule. Autorami scenariusza i producentami wykonawczymi serialu są David Simon i Ed Burns, twórcy wielokrotnie nagradzanego serialu produkcji HBO "The Wire". Budżet produkcji wyniósł około 120 milionów dolarów. Serial składa się z ośmiu odcinków, powstał w 2008 roku.

Serial opowiada o 40 pierwszych dniach pobytu elitarnej jednostki Marines w Iraku w 2003 roku. Na pustyni w północnej części Iraku, elitarny i specjalnie przeszkolony Pierwszy Batalion Zwiadowczy Korpusu Piechoty Morskiej, przygotowuje się, aby poprowadzić na szpicy amerykańską armię podczas operacji Iraqi Freedom. W obozie Mathilda, marines z pierwszej kompanii zwiadowczej Bravo walczą z nudą, ściskiem w namiotach, deficytem podstawowych produktów, ostrym drylem, niekompetencją dowódców, pustynnym wiatrem, ostrzałem ze strony ekspresu do kawy i plotkami o śmierci J-Lo.

Z nadzieją czekają na rozkazy porucznika Stephena “Godfathera” Ferrando (Chance Kelly), szorstkiego dowódcy Pierwszego Batalionu. Dołącza do nich reporter Evan “Skryba” Wright (Lee Tergesen) z magazynu Rolling Stone, który będzie towarzyszyć w Humvee’m żołnierzom z drugiego plutonu. Dowódcą grupy jest Brad “Iceman” Colbert (Alexander Skarsgård).

Wóz prowadzi Ray Person (James Ransone), a na tylnym miejscu siedzi kapral - James Trombley (Billy Lush). Po niespodziewanej dostawie hurtowych ilości pizzy, żołnierze opuszczają obóz przejściowy i wsiadają do Humvee. Po przekroczeniu północnej granicę Iraku, jadą na spotkanie z niepewnym losem.

Serial stanowi obiektywną relację z wydarzeń, które odbywały się z dala od wielkiej polityki i wielkomocarstwowych planów. Serial pokazuje przede wszystkim losy zwykłych żołnierzy oraz ich drogę do Bagdadu. Wojna jest wyłącznie tłem tej historii.

W serialu "Generation Kill: Czas wojny" wystąpili: Alexander Skarsgård jako sierżant Brad „Iceman” Colbert, James Ransone jako kapral Josh Ray Person, Lee Tergesen jako Evan „Scribe” Wright, Stark Sands jako porucznik Nathaniel Fick, Billy Lush jako kapral Harold James Trombley, Jonah Lotan jako Robert Timothy „Doc” Bryan, Wilson Bethel jako kapral Evan „Q-Tip” Stafford, Paweł Szajda jako kapral Walt Hasser.

Generation Kill: Czas wojny
Tytuł oryginalny

Generation Kill

Gatunek

serial, wojenny

Obsada

Alexander Skarsgård (Brad 'Iceman' Colbert)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hc8nz
d2hc8nz
d2hc8nz