Trwa ładowanie...
d3j6hu8

Firefly

Najnowsze informacje
4.3
(210 głosów)
Oceń:

„Firefly” to amerykański serial science fiction z 2002 roku osadzony w realiach kosmicznego westernu, stworzony przez scenarzystę i reżysera Jossa Whedona, twórcę „Buffy: Postrach wampirów” oraz „Anioła ciemności”. Producentami wykonawczymi byli Joss Whedon oraz Tim Minear. Serial składa się z jednej serii, z czternastu odcinków.

Akcja serialu dzieje się w roku 2517, po przybyciu ludzi do nowego układu gwiezdnego. W XXVI wieku galaktyką rządzi totalitarny reżim – Alliance. Wolni są tylko ci, którzy wyrzekli się życia na stałym lądzie i nieustannie przemierzają kosmiczną przestrzeń. Do takich właśnie szczęśliwców należy załoga krążownika „Serenity” – przedziwna zbieranina bardzo sympatycznych łowców nagród.

Serial można określić jako western w kosmosie. Pomimo iż określenie to nie brzmi zbyt zachęcająco, oryginalne połączenie gatunków wyszło twórcom wyjątkowo dobrze. Zabawny, ciepły i ciekawy serial nie doczekał się niestety kontynuacji. Wszystkie pomysły przewidziane na kolejne serie wykorzystano w filmie kinowym "Serenity".

„Firefly” osiągnął wysokie wyniki sprzedaży, gdy został wydany na DVD oraz miał duże wsparcie ze strony fanów serialu, którzy organizowali różne kampanie mające na celu przywrócenie serialu. W roku 2003 „Firefly” zdobył nagrodę Emmy za wybitne efekty specjalne w serialu.

Główne role w serialu zagrali: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass.

W 2005 roku premierę miał film „Serenity”, będący kontynuacją serialu "Firefly" w reżyserii Jossa Whedona. Akcja filmu rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w serialu.

Firefly
Tytuł oryginalny

Firefly

Gatunek

przygodowy, komedia, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Ron Glass (Shepherd Book)

Jewel Staite (Kaylee Frye)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6hu8
d3j6hu8
d3j6hu8