Trwa ładowanie...
d3kqcmk

Ada Fijał

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Ada Fijał to aktorka i piosenkarka, znana ze swojego zamiłowania do mody i zawsze trafionych stylizacji. Od lat artystka jest uznawana za jedną z najlepiej ubranych Polek. Od niedawna aktorka jest współprowadzącą telewizyjnego programu "Gwiazdy na dywaniku", gdzie wspólnie z Joanną Horodyńską odkrywa przed widzami meandry świata mody i nienagannego stylu.

Ada Fijał, rodowita krakowianka, osoba o wszechstronnym wykształceniu. Artystka jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Collegium Medicum, gdzie ukończyła stomatologię.

Aktorka jest kojarzona przede wszystkim z ról serialowych. W 1997 roku Fijał zadebiutowała w telewizji w serialu "Klan", w którym występowała do 2011 roku.Poza Klanem Fijał występowała w najpopularniejszych serialach głównych stacji telewizyjnych, m.in."Apetyt na życie" "Samo Życie", "Na Wspólnej", "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia".

W latach 2004-2005 aktorka współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie, a w latach 2006-2007 z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Ada Fijał z sukcesami działa również na polu muzycznym. Szczególnie dobrze czuje się w stylizowanych na muzykę retro aranżacjach. Aktorka jest współautorką docenionego projektu "Klub retro".

W 2011 roku Fijał brała udział w preeliminacjach do konkursu Eurowizji. Utwór "Hot Like Fire" zajął w plebiscycie szóste miejsce.

Od marca 2012 roku aktorka zastąpiła Karolinę Malinowską w programie kanału Polsat Cafe - "Gwiazdy na dywaniku".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kqcmk
d3kqcmk
d3kqcmk