Trwa ładowanie...
d4fupmt

Fala zbrodni

Najnowsze informacje
4.8
(1463 głosy)
Oceń:

„Fala zbrodni” to polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, realizowany na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij Enterprises AB (tytuł szwedzki - Brottsvåg). Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami.

Serial składa się z pięciu sezonów i 103 odcinków. Powstał także scenariusz do filmu kinowego na podstawie serialu, stworzony przez Władysława Pasikowskiego.

Główni bohaterowie są policjantami, pracującymi w specjalnym oddziale zajmującym się walką ze zorganizowana przestępczością. Jeden odcinek to jedna historia, ale w każdej z nich pojawia się kilku policjantów. Łączy ich przede wszystkim praca, ale także rodzące się przyjaźnie, miłości, nienawiści. Walka dobra ze złem jest osią tematyczna serialu. Policjanci będą musieli stoczyć niejedną bitwę w imię sprawiedliwości i prawdy. I tak, jak w życiu, nie zawsze skończy się ona happy end'em.

W pierwszym odcinku "Fali zbrodni" poznajemy jednostkę specjalną policji do walki z przestępczością zorganizowaną – OPZ. To właśnie w niej spotykają się: Szajba, Aleks, Budrys, Czarna, Rafalski. Policyjna wtyczka w rosyjskiej mafii, Adam, zostaje podczas akcji zdekonspirowany i nieomalże zabity. Czy tak się musiało stać? Czy był to błąd Szajby - jednego z najbardziej doświadczonych policjantów? Rozpoczyna się wewnętrzne śledztwo, wyrzuty sumienia i nieczyste zagrywki w Wydziale, tymczasem mafia nie śpi i chce usunąć wszystkich niewygodnych świadków.

Obok interesujących odtwórców ról pierwszoplanowych i drugoplanowych podstawowe atuty tej produkcji serialowej to: dynamiczna akcja i emocjonujące historie kryminalne, a do tego jakże aktualne tematy: skorumpowani politycy i wielkie afery gospodarcze.

W serialu „Fala zbrodni” występują m.in.: Edward Żentara jako Rajmund Sieradzki (zwierzchnik OPZ i BOS, generał), Dorota Kamińska – Renata Lemańska (szefowa OPZ i BOS), Mirosław Baka – Igor "Szajba" Szajbiński (OPZ, BOS), Agnieszka Dygant – Daria "Czarna" Westman (OPZ, BOS), Mariusz Jakus – Szymon Rafalski (OPZ, BOS).

Fala zbrodni
Tytuł oryginalny

Fala zbrodni

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Czas trwania odcinka

40 min.

Obsada

Beata Wnęk-Malec

Jan Blecki (Dyrektor hotelu)

Joanna Rossa (Olga)

Wojciech Ziemiański (Feliks Sadowski Felo)

Maciej Tomaszewski (Bojarski)

Rafał Kwietniewski

Grzegorz Gadziomski (Wiktor Mariański)

Artur Chamski (Kamil Stefański)

Dariusz Siatkowski (Detektyw)

Marcin Dorociński (Michał Wagner)

Agnieszka Wagner (Aleksandra Aleks Melin)

Daniel Olbrychski (Jan Olbrych)

Agnieszka Dygant (Daria Westman Czarna)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fupmt
d4fupmt
d4fupmt