Trwa ładowanie...
d1zmxrz

Faceci do wzięcia

Najnowsze informacje
5.0
(100 głosów)
Oceń:

Faceci do wzięcia to polski serial komediowy w reżyserii Janusza Kondriatiuka, Olafa Lubaszenko, Cezarego Pazury oraz Adka Drabińskiego. Wyprodukowany został na zlecenie Telewizji Polskiej i mogliśmy go oglądać od 10 września 2006 roku do 11 czerwca 2008 roku na kanale TVP1. Serial liczy dwa sezony, o łącznej liczbie 91 odcinków. Był nominowany do nagród "Telekamery 2007" w kategorii serial komediowy".

Wiktor i Romek, bohaterowie serialu "Faceci do wzięcia" mieli w życiu pecha. Obaj zostali porzucenie przez żony. Łączy ich wiek (są czterdziestolatkami) oraz praca (jeden jest dziennikarzem sportowym, drugi fotoreporterem), ale dzieli wszystko inne. Wiktor jest bałaganiarzem i luzakiem, natomiast Roman to typowy, nieco sztywny pedant.

Pomimo wielkich różnic pedantyczny alergik i sympatyczny bałaganiarz postanawiają zamieszkać razem. Różnice ich charakterów oraz podejścia do życia są główną osią serialu i nadają bieg wielu zabawnym sytuacjom. Akcja początkowo toczy się w Gdańsku, zaś po kilkudziesięciu odcinkach bohaterowie przenoszą się do Warszawy.

Pierwowzorem "Facetów do wzięcia" była sztuka teatralna "The Odd Couple" ("Dziwna para") z 1965 roku, opowiadająca o dwóch porzuconych przez żony mężczyznach, mieszkających w jednym mieszkaniu. Obaj panowie to całkowite przeciwieństwa pod każdym względem. Sztuka wystawiana była na Broadwayu, powstał film na podstawie jej scenariusza, a w latach 1970-1975 zrealizowano amerykański serial, z tytułowymi rolami Jacka Klugmana i Tonego Randalla. Dzięki uzyskaniu licencji, powstała polska wersja serialu.

W serialu wystąpili: Paweł Wilczak jako Roman Jackiewicz, Cezary Pazura w roli Wiktora Maliszewskiego, Małgorzata Sadowska jako była żona Wiktora, Monika Dryl w roli Grażyny – byłej żony Romana, Wojciech Paszkowski jako starszy aspirant Policji Stefan, Małgorzata Lipmann w roli Moniki – sekretarki Wiktora.

Faceci do wzięcia
Tytuł oryginalny

Faceci do wzięcia

Gatunek

komedia, serial

Obsada

Daria Widawska (Basia Gołębiewska)

Andrzej Szopa (Prezes Adam Taczalski)

Janusz Kondratiuk

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zmxrz
d1zmxrz
d1zmxrz