Trwa ładowanie...
d2jb4ka

Evil Genius

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

"Evil Genius" to amerykański serial dokumentalny opowiadający o śledztwie prowadzonym w sprawie zagadkowej śmierci pizzabombera. Czteroczęściowa seria pojawiła się na platformie Netflix 11 maja 2018 roku.

Evil Genius – produkcja

"Evil Genius: The true story of America's most diabolical money heist" to oryginalny serial Netflixa. Jego twórcą jest Trey Borzillieri, który zainteresował się nakręceniem dokumentu po obejrzeniu innego filmu przedstawiającego dziennikarskie śledztwo "Paradise lost: The child murders at Robin Hood Hills" (1996).

Borzillieriego zaintrygowała śmierć pizzabombera. Przez rok przeprowadzał wywiady w okolicach Erie w stanie Pensylwania, gdzie doszło do zagadkowego zamachu. Przez wiele miesięcy gromadził informacje, rozmawiając również z jedną z zamieszanych w zabójstwo osób, Marjorie Diehl-Armstrong, która trafiła do więzienia.

Evil Genius – opis wydarzeń

28 sierpnia 2003 roku do banku w Erie wszedł dostawca pizzy Brian Wells z bombą przytwierdzoną do szyi. Zamachowiec twierdził, że jest niewinny, jednak nikt mu nie wierzył. Zanim na miejsce dotarli saperzy, bomba wybuchła. Choć FBI przejęło sprawę od policji, śledztwo stanęło w martwym punkcie, ponieważ zeznania świadków nie miały żadnego potwierdzenia. Kiedy jednak w jednym z pobliskich domów niedaleko banku znaleziono trupa, wszystkie elementy układanki zaczęły się do siebie dopasowywać.

Evil Genius – ciekawostki

  • Komedia "30 minut albo mniej" (2011) również jest oparta na historii pizzabombera;
  • "Evil Genius" jest uznawany za jeden z najlepszych oryginalnych seriali dokumentalnych Netflixa.

Evil Genius – lista odcinków

Evil Genius
Tytuł oryginalny

Evil Genius: The true story of America's most diabolical money heist

Gatunek

Dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Data premiery

11.05.2018

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

1

Muzyka
d2jb4ka

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb4ka
d2jb4ka
d2jb4ka