Trwa ładowanie...
d2i7mm8

Dziewczyny nad wyraz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Dziewczyny nad wyraz" to amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Long Lake, Carmina Productions, Farah Films oraz Warner Horizon Television. Inspiracją do jego stworzenia było życie i praca redaktorki naczelnej magazynu "Cosmopolitan", Joanny Coles. Serial opowiada historię życia trzech kobiet, Jane, Kat i Sutton, które pracują razem w redakcji magazynu dla kobiet "Scarlet". Prezentuje on ich zmagania z codziennym życiem w Nowym Jorku. Autorką produkcji jest Sarah Watson. W Polsce serię udostępniła platforma Showmax.

Dziewczyny nad wyraz – opis fabuły

Fabuła serialu "Dziewczyny nad wyraz" opowiada historię trzech kobiet, które na co dzień mieszkają w Nowym Jorku. Seria skupia się na losach Jane (w tej roli Katie Stevens), Kat (Aisha Dee) oraz Sutton (Meghann Fahy), które pracują w redakcji kobiecego magazynu "Scarlet". Produkcja pokazuje jednak nie tylko ich codzienne życie i zmagania ze sprawami normalnymi dla zwykłych śmiertelników. Każda z nich usiłuje znaleźć swoje miejsce na ziemi, a także zdobywać kolejne życiowe doświadczenia. Tematami przewijającymi się w serialu są między innymi kwestie osobowości, wiary w siebie, seksualności, miłości oraz podejścia do mody i trendów. Czy każda z nich wygra tę niełatwą walkę o swoje marzenia?

Dziewczyny nad wyraz – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterkami serialu "Dziewczyny nad wyraz" są Jane Sloan, Kat Edison oraz Sutton Brady, które na co dzień mieszkają w Nowym Jorku. W ich role wcieliły się odpowiednio Katie Stevens, Aisha Dee oraz Meghann Fahy. Istotnymi postaciami w produkcji są także Richard Hunter, Alex Crawford i Jacqueline Carlyle, których odegrali Sam Page, Matt Ward i Melora Hardin. Dodatkowo w miarę rozwoju akcji w serialu wystąpiło wielu bohaterów drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Dziewczyny nad wyraz" pojawiają się również:

  • Stephen Conrad Moore jako Oliver Grayson
  • Nikohl Boosheri jako Adena El-Amin
  • Emily C. Chang jako Lauren Park
  • Adam Capriolo jako Andrew, asystent Jacqueline
  • Dan Jeannotte jako Ryan Decker
  • Stephanie Costa jako Sage, redaktor magazynu "Scarlet"
  • Luca James Lee jako Ben Chau
  • Siobhan Murphy jako Cleo
  • Peter Vack jako Patrick Duchand
  • Alexis Floyd jako Tia Clayton

Dziewczyny nad wyraz – produkcja

Twórcą serialu "Dziewczyny nad wyraz" jest Sarah Watson. Produkcja zainspirowana jest życiem i pracą redaktorki naczelnej magazynu "Cosmopolitan", Joanny Coles. Producentami wykonawczymi serialu, oprócz jego autorki, zostali David Bernad, Ruben Fleischer, Holly Whidden oraz właśnie Joanna Coles. Za kinematografię na planie serialu odpowiadali Cynthia Pusheck, Theo van de Sande i John C. Newby, natomiast edycją zajmowali się Katherine Skjerping, Ivan Victor, Larry McGinley, Loretta Ball, Stephen Philipson, Robert Lattanzio oraz Phil McLaughlin. Zdjęcia do serialu "Dziewczyny nad wyraz" powstały w Montrealu w Kanadzie. W kwietniu 2016 roku telewizja Freeform ogłosiła, że planuje premierę serialu "Issues", który później zmienił nazwę na "The Bold Type".

Dziewczyny nad wyraz – recenzje, opinie

Recenzje serialu "Dziewczyny nad wyraz" okazały się na ogół pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja otrzymała od krytyków 96 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono jej ocenę 58/100, co wskazuje z kolei na przeciętne bądź mieszane reakcje recenzentów. Opinie na temat serialu "Dziewczyny nad wyraz" ze strony widzów okazały się pozytywne. Pierwszy sezon produkcji otrzymał ocenę 7,52/10, natomiast dwa kolejne odpowiednio 8,71/10 i 8/10. Drugi i trzeci sezon serialu "Dziewczyny nad wyraz" uzyskał też 100 proc. pozytywnych recenzji na łamach serwisu Rotten Tomatoes.

Dziewczyny nad wyraz – nagrody i nominacje

Serial "Dziewczyny nad wyraz" uzyskał kilka znaczących nominacji i wyróżnień. W 2017 roku produkcja była nominowana do dwóch nagród podczas Teen Choice Awards, a rok później podczas tej samej gali była już pretendentem do czterech statuetek. Seria nominowana była też podczas GLAAD Media Awards, Imagen Awards oraz Satellite Awards, między innymi jako "najlepszy serial dramatyczny" czy "najlepszy serial komediowy". Nominacje do nagród uzyskały też aktorki występujące w produkcji, szczególnie Aisha Dee, Meghann Fahy i Katie Stevens.

Dziewczyny nad wyraz – odcinki, sezony

Premiera serialu "Dziewczyny nad wyraz" miała miejsce 11 lipca 2017 roku. Pilot serialu "Dziewczyny nad wyraz" ukazał się 20 czerwca 2017 roku, na trzy tygodnie przed datą premiery samej serii. Emisja pierwszego sezonu "Dziewczyn nad wyraz" zakończyła się 5 września 2017 roku. Drugi sezon zadebiutował na antenie telewizji Freefrom 12 czerwca 2018 roku, a trzeci 9 kwietnia 2019 roku. Premiera serialu "Dziewczyny nad wyraz" po polsku miała miejsce 14 lutego 2018 roku na platformie Showmax. Drugi sezon serialu "Dziewczyny nad wyraz" ukazał się w Polsce 14 czerwca 2018 roku.

Dziewczyny nad wyraz
Tytuł oryginalny

The Bold Type

Gatunek

Dramat

Kraj produkcji

Kanada

Data premiery

11.07.2017

Czas trwania odcinka

40 min.

Liczba sezonów

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i7mm8
d2i7mm8
d2i7mm8