Trwa ładowanie...
d4fptwm

Drzyzga Ewa

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:

Ewa Drzyzga urodziła się w grudniu 1968 w Krakowie. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 64 a następnie VIII LO w Krakowie w klasie matematyczno-fizycznej.

Studiowała filologię rosyjską na Akademii Pedagogicznej.

Zaczynała jako depeszowiec w RMF FM, potem awansowała na szefa działu informacji. W radio prowadziła m.in. poranne serwisy informacyjne, "Obraz Dnia" wraz z Tomaszem Staniszewskim.

Na przełomie lat 1993 / 1994 była jedną z pierwszych prezenterek TVP 1 po dokonanych na antenie zmianach, w tym zwolnieniach wieloletnich spikerów tej stacji. Obok Krzysztofa Ibisza, Piotra Kraśki i Piotra Sarzyńskiego oprócz zapowiadania programu prowadziła rozmowy w studio z zaproszonymi gośćmi.

Współpracowała także z telewizją Polsat. Później przeszła do TVN.

Na zdjęciach próbnych do programu "Rozmowy w toku" dostała listę pytań, które zadawała statystom. Było ich jednak dla dziennikarki za mało i zasypała gości swoimi własnymi. Drzyzga wydaje się być stworzona do prowadzenia talk - show.

Lubi wyzwania i odkrywanie nieznanego. Umie słuchać. Na planie okazało się, że ma doskonały kontakt zarówno z intelektualistą, jak i z przestępcą czy bezdomnym analfabetą. Zawsze stara się być w cieniu swoich gości.

Prezenterka trzykrotnie uhonorowana została Telekamerą. 22 stycznia 2007 roku otrzymała Złotą Telekamerę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fptwm
d4fptwm
d4fptwm