Trwa ładowanie...
d2tanev

Doogie Howser, lekarz medycyny

Najnowsze informacje
4.3
(403 głosy)
Oceń:

„Doogie Howser, lekarz medycyny” (Doogie Howser, M.D.) to amerykański serial telewizyjny, w którym Neil Patrick Harris zagrał rolę nastoletniego doktora medycyny. Serial kręcony był od sierpnia 1989 do Marca 1993 roku. Amerykańska stacja ABC nakręciła cztery sezony produkcji. Powstało łącznie 97 odcinków serialu.

Tytułowy bohater serialu, Doogie Howser (Neil Patrick Harris), to nastoletni geniusz, który został lekarzem w wieku czternastu lat, a dyplom chirurga uzyskał przed szesnastką. Odbywa staż w prestiżowej klinice. Mimo młodego wieku dość dobrze radzi sobie ze stresującą pracą lekarza i w miarę normalnym życiem nastolatka.

Doogie jest jednak rozdarty pomiędzy rozrywkowym życiem nastolatka a poważną, odpowiedzialna pracą lekarza. Pomagają mu i wspierają go w tym trudnym okresie, jego rodzice, starsi koledzy ze szpitala oraz najlepszy przyjaciel Vinnie (Max Casella) i dziewczyna Wanda (Lisa Dean).

Nastolatki we wczesnych latach dziewięćdziesiątych podkochiwały się w przystojnym, młodym bohaterze medycznego hitu tamtego okresu - były pod wrażeniem jego geniuszu. Kilka lat temu o serialu znowu zrobiło się głośno, ze względu na plotkę jaka wybuchła w mediach. Jedną z głównych ról w owym serialu miał jakoby zagrać kontrowersyjny metalowy wokalista Marylin Manson. Mówiono, że wcielił się on w postać najlepszego przyjaciela Doogie'ego. Informacja ta okazała się nieprawdziwa. Sprawiła jednak, że widzowie przypomnieli siebie o serialu.

Fani przypomnieli sobie chłopca, który skończył szkołę średnią w wieku 9 lat, został absolwentem Princeton University rok później, a cztery lata potem lekarzem! Został najmłodszym licencjonowanym chirurgiem w kraju. Serial kończy się w szesnaste urodziny bohatera.

Doogie Howser, lekarz medycyny
Tytuł oryginalny

Doogie Howser, M.D.

Gatunek

dramat, familijny, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Operator
Obsada

Ryan Holihan (klient)

Josh Wolford (Little Doogie)

Shaun Duke

Aixa Clemente (pielęgniarka)

Markus Redmond (Raymond Alexander)

Kathryn Layng (Mary Margaret Curly Spaulding)

Lucy Boryer (Janine Stewart)

Mitchell Anderson (Dr Jack McGuire)

Belinda Montgomery (Katherine Howser)

Robyn Lively (Michele Faber)

Lawrence Pressman (Dr Benjamin Canfield)

Rex Linn (Billy)

Lisa Dean (Wanda Plenn)

Shiri Appleby (Molly Harris)

Max Casella (Vincent Vinnie Delpino)

Neil Patrick Harris (dr Douglas 'Doogie' Howser)

Michael Bacall (Kevin Walters)

James Sikking (Dr David Howser)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tanev
d2tanev
d2tanev