Trwa ładowanie...
d2pyiqm

Dom Saddama

Najnowsze informacje
5.0
(23 głosy)
Oceń:

Akcja mini-serialu rozpoczyna się w 1979 roku, kiedy w wyniku krwawego przewrotu Saddam przejmuje władzę w Iraku. Kolejne odcinki pokazują rozwój kariery człowieka o wybujałych ambicjach politycznych, który jest szczerze przekonany, iż odegra kluczową rolę w historii swojego kraju.

To przekonanie podzielają jego najbardziej zaufani doradcy, bliscy przyjaciele i członkowie rodziny.

Despotyczne rządy Saddama terroryzują obywateli Iraku, którzy odczuwają ogromny strach, ale też szacunek wobec tyrana. Pomimo wewnętrznych problemów i międzynarodowych nacisków, Saddam trwa u steru władzy przez blisko 25 lat.

Dom Saddama został wyprodukowany przez HBO we współpracy ze stacją BBC. Mini-serial ukazuje nieznane oblicze dyktatora, kulisy jego prywatnych relacji i działań prowadzonych za zamkniętymi drzwiami. Znane wszystkim wydarzenia zostały pokazane w nowym świetle – oglądamy je oczami osób, które były ściśle związane z reżimem.

‘W serialu nie ma fikcyjnych wątków. Jeśli nie mieliśmy w jakimś punkcie całkowitej pewności, staraliśmy się interpretować wydarzenia w obiektywny sposób, który odzwierciedlałby charakter głównego bohatera’ – powiedział Alex Holmes, współreżyser, współscenarzysta i producent wykonawczy mini-serialu.

Dom Saddama
Tytuł oryginalny

House of Saddam

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Obsada

Mounir Margoum (Kusaj Husajn)

Shohreh Aghdashloo (Sadżida Chajr-Allah Talfah)

Saïd Taghmaoui (Barzan Ibrahim)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pyiqm
d2pyiqm
d2pyiqm