Trwa ładowanie...
d4llkb9

Dollhouse

Najnowsze informacje
5.0
(110 głosów)
Oceń:

„Dollhouse” to amerykański serial telewizyjny twórców seriali „Buffy: postrach wampirów” i „Anioł ciemności”. Seksowny i trzymający w napięciu thriller, w którym występuje znakomita i niezwykle utalentowana Eliza Dushku.

Produkcja zadebiutowała na kanale Fox 13 lutego 2009 roku. Stworzona została przez Jossa Whedona we współpracy z Mutant Enemy Productions. W pierwszym sezonie zaplanowano 12 odcinków. Serial został anulowany po 13 odcinkach 2 serii, 11 listopada 2009 roku. Po anulowaniu serial jest kontynuowany w formie komiksu.

Serial "Dollhouse" opowiada o miejscu, w którym żyją niezwykli ludzie, tzw. "lalki", którzy są stworzeni do wykonywania specjalnych misji. Zaczynając od ochrony ważnych osób, kończąc na usługach seksualnych. Po każdym zadaniu, ich pamięć jest kasowana i programowana do nowych celów.

Tajemnicza Echo (Dushku) jest agentką Dollhouse – nielegalnej, podziemnej organizacji, która zapewnia swojej elitarnej klienteli programowalne ludzkie istoty. Aktywni agenci mają wgrywaną tożsamość, co pozwala im tymczasowo stać się kimkolwiek – doskonałym włamywaczem, kochanką, szpiegiem lub mordercą. Echo ma na karku FBI, które ściga ją za jej mroczną przeszłość. Jednak nie to jest jej największym problemem. Musi bowiem stawić czoła zbuntowanemu aktywnemu agentowi, który za wszelką cenę stara się doprowadzić do upadku organizacji – na zawsze.

W pilotowym odcinku zostaje przedstawione zagadnienie Domu Lalek, czyli ściśle tajnej organizacji posiadającej technologie pozwalająca na „wszczepianie” osobowości i pamięci.

Główne role w serialu zagrali: Eliza Duszku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams. Zdjęcia kręcono w Los Angeles, Malibu, Santa Clarita, Santa Ynez, Valencia, Ventura, Three Rivers w Kalifornii (USA). Tytułowa piosenka serialu to "What You Don't Know" Jonatha Brooke.

Dollhouse
Tytuł oryginalny

Dollhouse

Gatunek

dramat, sci-fi, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4llkb9
d4llkb9
d4llkb9