Trwa ładowanie...
d3ti6d9

Detektyw Monk

Najnowsze informacje
4.5
(2018 głosów)
Oceń:

„Detektyw Monk” (Monk) to amerykański serial kryminalno-komediowy, który opowiada o losach byłego policjanta Adriana Monka (w tej roli Tony Shalhoub). Składa się w sumie z ośmiu serii. Pierwszy odcinek wyemitowano 12 lipca 2002 roku w USA Network, a ostatni 4 grudnia 2009 roku. Serial liczy 125 odcinków. W Polsce serial "Detektyw Monk" emitowały stacje: TVN, Canal+, TVN7, Universal Channel.

Adrian Monk, tytułowy bohater serialu, to były policjant cierpiący na nerwicę natręctw. Pracuje, jako konsultant Departamentu Policji San Francisco, gdzie pomaga w rozwiązywaniu zagadkowych morderstw. Po tragicznej śmierci żony Trudy, która została zamordowana przy pomocy bomby podłożonej w swoim samochodzie, pogłębiły się zaburzenia psychiczne Monka. Od tej pory cierpi on na depresję, nerwicę natręctw oraz bakteriofobię. Zaburzenia te objawiają się przede wszystkim, jako fobie, wyjątkowa czułość na symetrię i higienę.

Wszystkie te odchylenia w psychice doprowadziły Monka do zwolnienia z pracy, co jeszcze bardziej go dobiło. Jednak z pomocą osobistej pielęgniarki, Sharony Fleming (Bitty Schram) udało mu się pozbierać i zdobyć posadę konsultanta Departamentu Policji San Francisco.

Jego zadaniem jest pomoc kapitanowi Lelandowi Stottlemayerowi w rozwiązywaniu zagadkowych morderstw. Monk jednak robi to wszystko w jednym celu – chce odnaleźć mordercę swojej żony. Uważa on bowiem, że musi rozwiązać wystarczająco dużą ilość spraw, aby być gotowym na rozwikłanie tej najważniejszej sprawy w jego życiu.

Serial „Detektyw Monk” powstał w 2002 roku. Od tego czasu zdobył grono fanów i liczne nominacje i nagrody do najbardziej prestiżowych wyróżnień filmowych takich jak np. Złote Globy dla Shalhoub’a za „najlepszą rolę męską w serialu - musicalu lub komedii telewizyjnej”. Udało mu się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać. Komediowy kryminał/ kryminalna komedia uczyniła z Tony’ego Shalhoub’a gwiazdę na miarę Kojak’a.

Detektyw Monk
Tytuł oryginalny

Monk

Gatunek

dramat, komedia, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

47 min.

Obsada

Evan Peters (Eric Tavela)

Lochlyn Munro (Tony "Gruby" Lucarelli)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ti6d9
d3ti6d9
d3ti6d9