Trwa ładowanie...
d27yoys

Designated Survivor

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Designated Survivor" to amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Genre Films, The Mark Gordon Company oraz ABC Studios. Produkcja opowiada o losach prezydentury Thomasa Kirkmana, który obejmuje urząd po śmierci całego rządu Stanów Zjednoczonych i niemal wszystkich członków Kongresu. W głównych rolach w serii wystąpili między innymi Kiefer Sutherland, Maggie Q, Adan Canto, Italia Ricci i LaMonica Garrett. Początkowo serial emitowała amerykańska stacja ABC, jednak od trzeciego sezonu jego produkcją zajmuje się platforma Netflix.

Designated Survivor – opis fabuły

Fabuła serialu "Designated Survivor" opowiada losy Thomasa Kirkmana, pierwotnie niższego rangą urzędnika. Po tym, jak zginął prezydent Stanów Zjednoczonych, a wraz z nim cały rząd i niemal wszyscy członkowie Kongresu, zostaje on mianowany nową głową państwa. Niedoświadczony w polityce Kirkman zmaga się z przeciwnościami losu i mimo wielu obaw zostaje wyznaczony do objęcia funkcji prezydenta w myśl konstytucyjnej kolejności sukcesji. Główny bohater staje się więc tytułowym "designated survivor", a więc wyznaczonym do przeżycia na wypadek śmierci prezydenta.

Polityka w Waszyngtonie jest jednak jedynie tłem dla działań prowadzonych przez agentkę FBI, Hannę Wells. Prowadzi ona śledztwo nad rozwikłaniem zawiłej intrygi, która dotyczy głęboko zakonspirowanej organizacji. Jej celem jest zgładzenie wszystkich czynnych politów federalnych kraju, co ma być dla nich furtką do objęcia władzy i zmiany ustroju Stanów Zjednoczonych. Hanna Wells stara się temu zapobiec i rozpracować plany ich działania. Czy bohaterom uda się zapobiec takiemu biegowi wydarzeń?

Designated Survivor – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Designated Survivor" są Thomas "Tom" Kirkman oraz Hannah Wells, w których role wcielili się Kiefer Sutherland i Maggie Q. Zarówno aktor, jak i jego serialowa współpracowniczka występowali już w kilku serialach, a także odegrali kilkadziesiąt ról w głośnych produkcjach filmowych. Oprócz nich istotnymi postaciami w serii są chociażby Aaron Shore, Emily Rhodes czy Mike Ritter. Historie tych bohaterów odegrali odpowiednio Adan Canto, Italia Ricci i LaMonica Garrett. Oprócz nich w serialu pojawia się wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Designated Survivor" zobaczyły również takich aktorów i aktorki jak:

 • Kal Penn jako Seth Wright
 • Natascha McElhone jako Alex Kirkman
 • Paulo Costanzo jako Lyor Boone
 • Mckenna Grace jako Penny Kirkman
 • Tanner Buchanan jako Leo Kirkman
 • Kevin McNally jako generał Harris Cochrane
 • Malik Yoba jako Jason Atwood
 • Virginia Madsen jako Kimble Hookstraten
 • Ashley Zukerman jako Peter MacLeish
 • Mykelti Williamson jako admirał Chernow
 • Peter Outerbridge jako Charles Langdon
 • George Tchortov jako Nestor Lozano
 • Reed Diamond jako John Forstell
 • Michael Gaston jako James Royce
 • Mariana Klaveno jako Brooke Mathison
 • Jake Epstein jako Chuck Russink
 • Lara Jean Chorostecki jako Beth MacLeish
 • Rob Morrow jako Abe Leonard
 • Geoff Pierson jako Cornelius Moss
 • Mark Deklin jako Jack Bowman
 • Kearran Giovanni jako Diane Hunte
 • Terry Serpico jako Patrick Lloyd
 • Richard Waugh jako Jay Whitaker
 • Ben Lawson jako Damian Rennett

Designated Survivor – produkcja

W grudniu 2015 roku ogłoszono plany stworzenia telewizyjnego dramatu politycznego, w którym główną rolę zagra Kiefer Sutherland. Twórcą serii został David Guggenheim, który pracował wcześniej jako scenarzysta, producent filmowy oraz pisarz. W lutym kolejnego roku potwierdzono z kolei, że Kal Penn, Maggie Q, Natascha McElhone oraz Italia Ricci dołączyli do obsady serialu. W maju 2016 roku amerykańska stacja ABC zamówiła pierwszy sezon serii, który miał zadebiutować na jej antenie na jesieni. W kolejnych miesiącach kolejni aktorzy dołączali do obsady produkcji, a producentami serialu zostali Richard Klein, Ann Kindberg i Tommy Burns.

W międzyczasie zdecydowano, że nie powstanie pilot serii i od razu rozpoczęto pracę nad poszczególnymi odcinkami. Zdjęcia do serialu "Designated Survivor" powstawały w Toronto w Kanadzie oraz w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. W maju 2017 roku ogłoszono, że stacja ABC złożyła zamówienie na drugi sezon serialu. Miesiąc później pojawiły się doniesienia, że Paulo Costanzo dołączy do jego obsady, a Virginia Madsen zrezygnowała ze swojej roli. W maju 2018 roku telewizja ABC zrezygnowała z produkcji kolejnych odcinków serialu, jednak kilka miesięcy później prawa do niego nabyła platforma Netflix. Jednocześnie potwierdzono, że zostało złożone zamówienie na trzeci sezon "Designated Survivor".

Designated Survivor – recenzje

Recenzje serialu "Designated Survivor" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes pierwszy sezon serialu uzyskał 86 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 71/100, co wskazuje na dobry odbiór od krytyków. Opinie na temat serialu "Designated Survivor" były też pozytywne ze strony widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 7/10. Wielu recenzentów wskazywało, że historia została dobrze skonstruowana i poprowadzona, a aktorzy dobrze odegrali swoje role. Drugi sezon "Designated Survivor" również spotkał się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem krytyków i fanów, jednak jego oceny były nieco niższe. W serwisie Rotten Tomatoes drugi sezon serialu uzyskał 60 proc. pozytywnych recenzji, natomiast ocena widzów wyniosła 6/10. Trzeci sezon "Designated Survivor" otrzymał odpowiednio 60 proc. pozytywnych recenzji i ocenę 6.7/10 od widzów.

Designated Survivor – odcinki, sezony

Premiera pierwszego sezonu serialu "Designated Survivor" miała miejsce 21 września 2016 roku. Produkcja emitowana była przez amerykańską stację ABC. Finał piewszej serii nastąpił 17 maja 2017 roku. Polska premiera "Designated Survivor" odbyła się dzień później, 22 września 2016 roku. Emisja pierwszej serii w Polsce zakończyła się 14 czerwca 2017 roku. Odcinki "Designated Survivor" dostępne są w naszym kraju na platformie Netflix, a od stycznia 2019 roku emituje je także telewizja AXN. Drugi sezon "Designated Survivor" zadebiutował na antenie 27 września 2017 roku w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce pierwszy odcinek drugiego sezonu można było obejrzeć 6 października. Trzeci sezon "Designated Survivor" miał swoją premierę 7 czerwca 2019 roku. Twórcami kontynuacji serii jest platforma Netflix i to na niej odbyła się premiera kolejnych odcinków. Łącznie odcinki serialu "Designated Survivor" zostały zebrane w trzy sezony, które liczyły odpowiednio 21, 22 i 10 odcinków. Każdy z nich trwał około 42-45 minut. Zwiastun serialu "Designated Survivor" zadebiutował w sieci 17 maja 2016 roku i zgromadził kilka milionów wyświetleń.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27yoys
d27yoys
d27yoys