Trwa ładowanie...
d2t8aq2

Czas prawdy

Najnowsze informacje
5.0
(12 głosów)
Oceń:

Brytyjski serial "Czas prawdy" ("The Hour") rozgrywa się latach 50-tych ubiegłego stulecia, przez co jest porównywany z kultowym serialem *"Mad Men".*

Scenarzystką "Czasu prawdy" jest laureatka nagrody BAFTA Abi Morgan. Serial został wyprodukowany dla BBC przez Kudos Film Television, ekspertów w dziedzinie dramatu i twórców takich dzieł jak „Życie na Marsie”, zdobywcy nagrody BAFTA za serial "Spooks", "Occupation and Law" i "Order UK".

"Czas Prawdy" to zapierający dech w piersiach thriller, który jest osadzony w realiach świata i pracy brytyjskich reporterów telewizyjnych w 1956 roku. Poruszający, intrygujący,a przy tym zabawny i doprawiony szczyptą wysublimowanej erotyki serial, porywa widzów za kulisy wydawanego w połowie lat 50-tych XX wieku, londyńskiego programu informacyjnego oraz w pełen konfliktów i pikantnego dowcipu, namiętny trójkąt miłosny w samym jego sercu...

"Czas prawdy" to serial ze świetną obsadą, doskonale oddaje realia tamtej epoki, przeplata w fabule wątki osobiste i niezdrową, także zawodową, zazdrość między obiecującym dziennikarzem telewizyjnym Freddie Lyon (Ben Wilshaw) oraz młodą i ambitną producentką Bel Rowley (nominowana do Złotego Globu 2011 Romola Garai), w której Freddie się podkochuje. Nie on jeden, gdyż do pięknej Bel wzdycha także jego przystojny rywal Hector Madden (Dominic West) – główny prezenter i członek powstającego właśnie zespołu telewizyjnego. Oczami bohaterów mamy okazję oglądać świat stojący w obliczu wielkich zmian.

Dramat ukazuje, jak bezwzględna potrafi być polityka skrywana za fasadą społecznych konwenansów. Ostatecznie zostaną ujawnione owiane tajemnicą fakty, które doprowadzą do rezygnacji z urzędu premiera Wielkiej Brytanii, by całkowicie odmienić losy nowego pokolenia w roku, który przez wielu uważany jest za ostatni, w którym dokonał się ostateczny podział władzy pomiędzy dwa ówczesne mocarstwa: USA i ZSRR.

Czas prawdy
Tytuł oryginalny

Hour, The

Gatunek

serial, thriller

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Obsada

Vanessa Kirby (Ruth Elms)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t8aq2
d2t8aq2
d2t8aq2