Trwa ładowanie...
d366bbk
d366bbk

Czarodziejka z Księżyca

Najnowsze informacje
4.5
(61 głosów)
Oceń:
Zdjęcie

Główną bohaterką "Czarodziejki z Księżyca" była Usagi Tsukino. Ta czternastoletnia dziewczyna z Tokio pewnego dnia ratuje kotkę. Okazuje się, że nie jest to zwykłe zwierzę. Luna posiada bowiem dar mowy. Kotka nadaje Usagi supermoce. Od teraz zadaniem dziewczynki będzie walka z zagrażającymi ludziom wrogami oraz odnalezienie księżniczki Serenity.

Podczas jednej z pierwszych potyczek Usagi z pomocą rusza jej tajemniczy Tuxedo Kamen. Dziewczyna od razu się w nim zakochuje. Oprócz nieznajomego do Usagi z czasem dołączają kolejne wojowniczki.

Wraz z kolejnymi odcinkami "Czarodziejki z Księżyca" liczba bohaterek się zwiększa. Początkowo oprócz głównej bohaterki, która reprezentuje Księżyc, pojawiają się także: czarodziejka z Merkurego, Marsa, Jowisza i Wenus. Każda posiada przypisany do siebie kolor stroju i wyjątkowe moce. Razem tworzą grupę "Strażniczek Wewnętrznego Układu Słonecznego".

Usagi jest na pozór zwykłą dziewczyną. Prześladuje ją jednak pech, bo co rusz pakuje się w kolejne kłopoty. Mimo że jest zabawną postacią, często nie stroni od łez. Zazwyczaj traci poczucie czasu. Nic więc dziwnego, że jest wiecznie spóźniona do szkoły. Aż dziwne, że ta roztrzepana dziewczyna ma ochronić świat przed złem.

Czarodziejka z Księżyca
Tytuł oryginalny

Bishojo Senshi Sera Mun

Gatunek

animowany, dziecięce, serial

Kraj produkcji

Japonia

d366bbk
d366bbk
d366bbk
d366bbk