Trwa ładowanie...
d3scg9l

Czarna perła

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Czarna perła" to kolejna turecka telewizyjna produkcja obyczajowa. Premiera telenoweli miała miejsce we wrześniu 2017 roku na stacji Star TV, a w Polsce w maju 2018 roku na TVP2. Tekst polski ''Czarnej Perły'' opracował Piotr Zieliński, natomiast lektorem był Paweł Straszewski.

Czarna perła – opis fabuły, bohaterowie

Akcja serialu ''Czarna perła'' toczy się w nadmorskiej, malowniczej tureckiej miejscowości. Tam też mieszka Hazal (Hande Erçel) oraz jej narzeczony Kenan (Tolgahan Sayışman). Zakochana para przygotowuje się do ślubu, który ma niedługo nastąpić. Jednak wspaniałe plany na świetlaną przyszłość zostają zachwiane, gdy w mieście pojawia się pewien biznesmen.

W ''Czarnej perle'' Hazal i Kenan nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Ich uczuciu sprzyjają pozostali mieszkańcy miasteczka z małym wyjątkiem – ojczymem Hazal, Halilem (Nazmi Kırık). Mężczyzna jest całkowicie przeciwny ich związkowi, ale niezrażony Kenan prosi go o rękę pasierbicy. W sprawie zaręczyn interweniuje mama Hazal, czyli Melek (Yeşim Büber), która natychmiast błogosławi córce i przyszłemu zięciowi.

Wydaje się, że wszystko idzie jak z płatka, ale nieoczekiwanie, po niemal 2 latach nieobecności, do miasta powraca Vural (Berk Hakman). Mężczyzna jest bardzo bogatym biznesmenem, który niedawno utracił ukochaną żonę Naz. Zrozpaczony Vural odnajduje w Hazal wyjątkowe podobieństwo do utraconej małżonki i postanawia za wszelką cenę zdobyć serce dziewczyny.

Tytułowa ''Czarna perła'' jest prezentem Kenana dla Hazal, który podarował jej wkrótce po zaręczynach. Po pewnym czasie ustalają datę ślubu, wynajmują mieszkanie i powoli wszystko układa się tak, jak o tym marzyli. Hazal przygotowuje się do wieczornego bankietu, na którym ma pracować jako kelnerka. W trakcie przyjęcia Vural całkowicie ulega urokowi dziewczyny. Po zakończeniu imprezy biznesmen odwozi Hazal do domu – Kenan nie ukrywa zazdrości.

W ''Czarnej perle'' sytuacja komplikuje się, gdy Vural opętany szałem miłości do Hazal, decyduje się na radykalny krok. W wyniku niecnej intrygi młoda dziewczyna zgadza się na ślub z biznesmenem, choć w ogóle go nie kocha. Kenan szaleje z rozpaczy i próbuje wpłynąć na zmianę jej decyzji. Hazal wychodzi za mąż za Vurala w dniu wyznaczonego ślubu z Kenanem. Jak się okazuje, czyni to, aby chronić ukochanego – biznesmen jest gotów nasłać na niego płatnych zabójców.

Telenowela ''Czarna perła'' opisuje losy dwójki zakochanych Hazal i Kenana, którzy w wyniku wielu intryg zostali rozdzieleni. Kenan przekonany o tym, że ukochana zostawiła go dla bogactwa Vurala, zamierza srogo się zemścić za doznane krzywdy.

Czarna perła – obsada

W telenoweli główne role odgrywają:

 • Hande Erçel jako Hazal Sancak – główna bohaterka, zakochana z wzajemnością w Kenanie. Tuż przed planowanym ślubem została zmuszona do porzucenia ukochanego oraz poślubienia biznesmena.
 • Tolgahan Sayışman jako Kenan Çelebi – rybak, zakochany w Hazal. Nie może znieść rozstania z narzeczoną i planuje zemstę.
 • Berk Hakman jako Vural Demiroğlu – bogaty biznesmen, wdowiec od 2 lat. W Hazal dostrzega uderzające podobieństwo do jego zmarłej żony Naz. W wyniku intrygi, poślubia dziewczynę wbrew jej woli.

W pozostałych rolach występują:

 • Yeşim Büber jako Melek Sancak;
 • Hüseyin Avni Danyal jako Aziz Toprak;
 • Neriman Ugur jako Canan Demiroğlu;
 • Birsen Durulu jako Nergis;
 • Nazmi Kırık jako Halil Sancak;
 • Melis Sezen jako Ebru Sancak;
 • Burak Altay jako Ahmet Çelebi;
 • Selin Işık jako Irmak Demiroğlu;
 • Mehmet Mehmedof jako Sinan Demiroğlu;
 • İpek Bağrıaçık jako Defne Demiroğlu.
Czarna perła
Tytuł oryginalny

Siyah İnci

Gatunek

Dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Turcja

Data premiery

28.09.2017

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3scg9l
d3scg9l
d3scg9l
d3scg9l