Trwa ładowanie...
d3qlf69

Cugowski Krzysztof

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
d3qlf69

Krzysztof Cugowski to polski wokalista rockowy, lider "Budki Suflera", polityk, senator VI kadencji oraz uczestnik programu "Bitwa na głosy". Przewodzi grupie muzyków walczącej o sławę i główną nagrodę.

Krzysztof Cugowski od wielu lat działa na polskiej scenie muzycznej. W 1969 roku założył zespół "Budka Suflera", w którym do dziś udziela się wokalnie.

W połowie lat 80-tych wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie dawał wraz z zespołem koncerty oraz pracował fizycznie. 1992 postanowił wrócić do Polski i nagrywać już kolejne płyty w kraju. Lata 90-te to czas wielkich sukcesów "Budki Suflera" i nieustającej sympatii fanów zespołu.

Krzysztof Cugowski poświęcił się muzyce, lecz nie stronił od występów w telewizji. W 2007 roku wystąpił w specjalnym odcinku show "Jak Oni śpiewają" i wraz z Nataszą Urbańską wykonał utwór "Jest taki samotny dom".

W 2011 roku dołączył do obsady "Bitwy na głosy". Przewodził tam jednej z uzdolnionych muzycznie drużyn. Jego konkurentami do zwycięstwa były takie sławy, jak Natasza Urbańska, Maciej Miecznikowski czy Urszula Dudziak.

Program "Bitwa na głosy" zadebiutował na antenie TVP2 w marcu 2011 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qlf69
d3qlf69
d3qlf69
d3qlf69