Trwa ładowanie...
d6tcgak

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas

Najnowsze informacje
4.2
(2362 głosy)
Oceń:

„CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” (C.S.I.: Crime Scene Investigation) to jeden z najbardziej popularnych seriali kryminalnych. Miejsce akcji, czyli miasto aniołów to nie przypadek. Spośród wszystkich laboratoriów kryminalnych w USA, właśnie laboratorium w Las Vegas jest drugim pod względem aktywności.

Serial emitowany jest od 2000 roku. Składa się z jedenastu sezonów. Na podstawie formuły serialu powstały również „CSI: Kryminalne zagadki Miami” i „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”.

”CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” przedstawiają pracę wyspecjalizowanych detektywów, którzy w swojej codziennej pracy ścigają przestępców i wnikliwie badają miejsca zbrodni. Do dyspozycji mają najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny, który jest prawdziwy. Na potrzeby serialu został zakupiony, ofiarowany lub wypożyczony. Natomiast wszystkie przedstawione w filmie historie są oparte na faktach. Scenarzyści czerpali inspiracje z autentycznych doświadczeń ekipy kryminologów współpracujących z policją.

Często posługiwali się oryginalnymi dowodami, raportami i materiałami. Zespołem detektywów kieruje ekscentryczny Gilbert Grissom (w tej roli William Pettersen). W skład jego zespołu wchodzą ambitne i zaangażowane osoby, pochodzące z różnych środowisk, mające za sobą bardzo zróżnicowaną przeszłość.

Serial pokazywany jest na całym świcie. Z aktorów w nim występujących uczynił gwiazdy. Intrygująca akcja połączona z atmosferą miasta Las Vegas pobudza wyobraźnię i logiczne myślenie. To wszystko zapewnia serialowi wierną widownię. Również w Polsce.

W pierwszym odcinku kapitan Jim Brass i Gil Grissom zajmują się seryjnymi zabójstwami upozorowanymi na samobójstwa. Jedynym tropem w tej skomplikowanej sprawie są odciski palców. Okazuje się jednak, że zabezpieczone linie papilarne we wszystkich przypadkach są identyczne z plastikową protezą dłoni, znajdującą się w masowej produkcji. Do zespołu kryminologów dołącza początkująca pani technik, Holly Gribbs. Rozpoczyna pracę od przykrego zdarzenia. Pierwszego dnia zostaje postrzelona. Do winy poczuwa się Warrick Brown, który miał ją słaniać. W tym czasie był jednak zajęty zupełnie innymi sprawami.

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
Tytuł oryginalny

CSI: Crime Scene Investigation

Gatunek

dramat, kryminał, mystery, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Britt Robertson (Amy Macalino)

Todd Jeffries (Majster)

Sam Horrigan (Eric Tobin)

Blake Shields (Ronald Tobin)

Jeffrey G. Hunt

Adam Donshik

Leslie Grossman (Wendy)

Enrique Almeida (ogrodnik)

Ken Weiler (Żartowniś)

Wendy Makkena (Doris Babinkian)

Aimee Teegarden (Molly Sinclair)

Marcus Coloma (Bingo Mathers)

Alden Ehrenreich (Sven)

David Anders (Travis Watson)

Justin Bieber (Jason McCann )

Jesse McCartney (Clyborn, Wes)

Joanna Krupa (Kelnerka)

Michael Trucco (Fred Dacks (2002))

Sean O'Bryan (Reverend Rebetti)

Milo Ventimiglia (Bobby Taylor)

Meredith Monroe (Siostra Bridget)

Aaron Paul (Peter Hutchins Jr. (2002))

Michael Frost Beckner

Rheagan Wallace (Mindy Faberge)

Michael Pena (Juanito Concha)

John Prosky (ADA Vanderpool)

Ian Somerhalder (Tony Del Nagro)

Max Martini (Jarrod Malone / Jason Kent)

T.J. Thyne (Pakowacz)

Quentin Tarantino

Dina Meyer (Meg Cunningham)

Lochlyn Munro (Oficer Hal Watson)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tcgak
d6tcgak
d6tcgak