Trwa ładowanie...
d25w26u
d25w26u

Cowell Simon - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
d25w26u

Simon Cowell to angielski łowca talentów i producent telewizyjny. Sławę zdobył występując w takich programach, jak "Pop Idol", "American Idol", "Britain's Got Talent" i "X Factor".

Simon Cowell urodził się 7 października 1979 roku w Bringhton we Wschodnim Sussex, lecz dzieciństwo spędził w Elstree w Hertfordshire. Ma młodsze rodzeństwo: brata Nicholasa, a także dwóch przyrodnich braci: Tonyego i Michaela.
Jest synem Julie Brett, byłej baletnicy i ekonomisty i Erica Philipa Cowell, byłego sprzedawcy nieruchomości, który pracował również w branży muzycznej (był kierownikiem studia nagraniowego EMI Music Publishing).

W jego żyłach płynie nie tylko angielska krew, ale też żydowska, szkocka, a nawet polska. Dziadkowie Simona ze strony matki byli Szkotami, a ze strony ojca, Esther Malinsky i Joseph Cowell angielskimi Żydami. Cowell przyznał, że jego babcia od strony ojca, Esther Malinsky pochodziła z Polski.

Simon Cowell przerwał naukę w szkole Dover College, aby ukończyć ostatnią klasę dwuletniego liceum. Długo nie mógł znaleźć pracy, która by mu odpowiadała. Wdawał się w różne konflikty z kolegami i szefami firm. Niepowodzeniom zaradził jego ojciec, który znalazł mu pracę na poczcie.

Następnie ojciec Cowella uczynił go swoim asystentem. Dzięki temu Simon szybko awansował przechodząc do wydawnictw muzycznych. Niedługo później został menagerem i choreografem Arlene Philips, a także współzałożycielem grupy tańca Hot Gossip i wytwórni Fanfare Records.

d25w26u

Przez osiem lat pracował w Burton. Niewątpliwie odniósł sukces na rynku muzycznym. Wydał także kilka nagrań m.in. "Teletubisie" oraz "Zig Zag", które przyniosły mu popularność.

W 2006 roku podpisał następny kontrakt i został sędzią "American Idol". Zawarł też umowę z FOX, która pozwoliła jego firmie produkcyjnej na transmisję 'Got Talent".

Cowell jest nie tylko angielskim łowcą talentów, ale także zarządza firmą telewizyjną i wydawnictwem muzycznym Syco.

* Simon Cowell*przede wszystkim znany jest jako juror w muzycznych talent-show: "Britain's Got Talent", "X Factor", "Pop Idol" i "American Idol". Słynie z złośliwych uwag i komentarzy pod adresem uczestników programów rozrywkowych.

d25w26u
d25w26u