Trwa ładowanie...
d1mpvsl

Cień Anioła

Najnowsze informacje
4.2
(3636 głosów)
Oceń:

„Cień Anioła”(angielski tytuł to „Dark Angel”, inny polski tytuł to „Mroczny anioł”) to amerykański serial science-fiction z gatunku cyberpunk produkowany w latach 2000-2002 i stworzony przez Jamesa Camerona i Charlesa H. Eglee. Powstały dwie serie, łacznie 48 odcinków. W Polsce serial był emitowany przez Sci-Fi oraz AXN.

Produkcja opowiada o losach Max Guevary, genetycznie usprawnionego super-żołnierza, zbiegłej z tajnego rządowego ośrodka. W główną rolę wcieliła się Jessica Alba.

Akcja serialu rozgrywa się w Seattle. Rok 2019. Po mającym miejsce 10 lat wcześniej ataku terrorystycznym za pomocą impulsu elektromagnetycznego, USA stało się krajem Trzeciego Świata. Nie jest to przyjazne miejsce, nawet dla zaprogramowanych genetycznie żołnierzy, do których należy Max Guevara (Jessica Alba). Jako dziecko uciekła ona wraz z grupą innych z laboratorium „Manticore", w którym produkowano armię zmutowanych żołnierzy.

Obecnie Max pracuje jako kurier i dorabia sobie kradnąc. Spotyka na swej drodze Logana Cale'a, dziennikarza, który własnymi metodami stara się walczyć z wszechobecną korupcją i złym stanem społeczeństwa. Jego pseudonim to "Eyes Only". Pomaga on Max ukrywać się przed Lydeckerem, wysłannikiem "Manticore", który za wszelką cenę stara się schwytać zbiegów sprzed 10 lat. Serial łączy w sobie elementy dramatu, komedii, romansu i filmów akcji, a do tego przedstawia intrygującą wersję wydarzeń z niezbyt odległej przyszłości.

Głowna bohaterka jest ponadprzeciętnie silna, niezwykle szybka, a wyostrzony wzrok pozwala jej zobaczyć oddalone o setki metrów przedmioty. Dzięki inteligencji, umiejętności niebywale szybkiej regeneracji i perfekcyjnej wiedzy z zakresu znajomości sztuk walki, Max Guevara wraz z dziennikarzem walczy z przestępczością.

Serial „Cień Anioła” został wyprodukowany przez Jamesa Camerona, a Jessica Alba zdobyła za rolę w serialu wiele nagród, m.in. Saturn Award i nominację do Złotych Globów. W serialu zagrali także: Michael Weatherly jako Logan Cale, Richard Gunn – Sketchy, Valarie Rae Miller – Cynthia 'Original Cindy' McEachin, John Savage – Donald Michael Lydecker, Jensen Ackles – Alec/X5-494, Kris Pope – Rafer, Alimi Ballard – Herbal Thought.

Cień Anioła
Tytuł oryginalny

Dark Angel

Gatunek

akcji, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Justin Sain (Pond Man)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mpvsl
d1mpvsl
d1mpvsl