Trwa ładowanie...
d1bmglz

Chylińska Agnieszka

Najnowsze informacje
4.0
(8 głosów)
Oceń:
Filmografia:
d1bmglz

Agnieszka Chylińska urodziła się w Gdańsku 23 maja 1976. Była drugim dzieckiem swoich rodziców. Już od najmłodszych lat ujawniała zdolności aktorskie, piosenkarskie, wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką i występami. Swoją pierwszą piosenkę napisała jako kilkuletnia dziewczynka.

Po podstawówce, zdała do liceum z rozszerzonym programem języka francuskiego. Uczyła się bardzo dobrze aż do trzeciej klasy, kiedy nastał jej okres buntu.

Jej sukcesy muzyczne można było dostrzec już w szkole średniej. 19 marca 1994 r. zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim.

Podczas koncertu w Starogardzie Gdańskim została zauważona też przez Zbyszka Kraszewskiego. Zaproponował jej śpiewanie w zespole TSA Evolution. Chylińska nie przystała jednak na tę propozycję.

Po roku przyjęła jego zaproszenie do śpiewania w zespole "Skawalker". Tym razem zgodziła się. Niedługo potem nazwę zespołu przemianowano na O.N.A.. A w 1995 roku nagrali swoją debiutancką płytę "Modlishka". Agnieszka rzuciła szkołę i została uznana największą polską skandalistką.

Wokalistka ma na swoim koncie mnóstwo przeróżnych nagród, m.in. Fryderyki, Play-Boxy, sporo Platynowych i Złotych Płyt za świetną sprzedaż krążków o.n.a., a przede wszystkim jest laureatką prestiżowego "Paszportu" Polityki.

W styczniu 2003 r. zespół O.N.A. rozwiązał się. Mówiono, że z powodu "rozbieżności artystycznych". Pożegnalny koncert odbył się w marcu.

Agnieszka Chylińska założyła własny zespół - Chylińska. Jej pierwsza płyta "Winna" ukazała się 19 marca 2004. Od drugiej płyty Agnieszka jest jedyną autorką tekstów do swoich piosenek.

Po urodzeniu synka, Ryszarda, na dłuższy moment zniknęła z życia publicznego.

Aktualnie jest jurorem w programie TVN "Mam Talent!" i pracuje nad nową płytą.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bmglz
d1bmglz
d1bmglz