Trwa ładowanie...
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui

Chichot losu

Najnowsze informacje
d1fw5ui
4.9
(14136 głosów)
Oceń:
d1fw5ui
Zdjęcie

"Chichot losu" to serial obyczajowy produkcji Telewizji Polskiej na motywach książki Hanki Lemańskiej, w reżyserii Macieja Dejczera (reżyser "Teraz albo nigdy"). Swoją premierę miał 5 marca 2011 roku na stacji TVP1 i liczy obecnie 13 odcinków.

Główna bohaterka serialu Joanna Konieczna to niezależna, pracująca w dużej firmie, rywalizująca tylko z najlepszymi młoda dziewczyna. Tę odrobinę wolnego czasu, który jej pozostaje dzieli między grono wiernych, trochę zwariowanych przyjaciółek. "Antydzieciowa japiszonka" – mówi o sobie Joanna. Unika zobowiązań i głębszych kontaktów z ludźmi. Jednakże jej życie zmienia się o 180 stopni, kiedy zgadza się zająć dziećmi przyjaciółki Elżbiety – tylko na dwa dni... Jednej nocy wszystko staje na głowie - Elżbieta ginie w wypadku samochodowym, a Joanna zobowiązuje się zostać opiekunką Karola i Agnieszki.

Dzieci przyjaciółki oraz ich pupil rudy kot całkowicie odmienią świat Joanny. Przyjdzie jej się zmierzyć z wieloma wyborami i ich konsekwencjami. Jak pogodzić karierę zawodową z opieką nad dwójką zupełnie obcych dzieci? Nie wszystko da się zaplanować i przewidzieć, ale niespodziewane zmiany, które zsyła los, mogą okazać się najlepszym, co nas dotąd spotkało. Jednocześnie obok wątku obyczajowego rozwija się wątek kryminalny. Wypadek, w którym zginęła Elżbieta, jest na tyle podejrzany, że wszczęto śledztwo w tej sprawie, którego podjęła się dociekliwa prokurator Dorota Makowska, wspomagana przez nadkomisarza Arkadiusza Wilczka.

W doborowej obsadzie serialu zobaczymy takie gwiazdy jak: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Mateusz Damięcki, Urszula Grabowska, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Małgorzata Pieczyńska, Leszek Lichota, Mariusz Drężka, Piotr Grabowski i Łukasz Simlata.

Serial "Chichot losu" powstał na podstawie wydanej w 2006 roku nakładem Zysk i S-ka powieść Hanki Lemańskiej pod tym samym tytułem. Książka okazała się prawdziwym bestsellerem.

d1fw5ui
Chichot losu
Tytuł oryginalny

Chichot losu

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui
d1fw5ui