Trwa ładowanie...
dbb2jvp

Bulionerzy

Najnowsze informacje
4.6
(153 głosy)
Oceń:

"Bulionerzy" to serial komediowy emitowany przez TVP1 i TVP2.

Serial "Bulionerzy" prezentuje losy rodziny Nowików. Przez lata rodzice wraz z dorosłymi już dziećmi mieszkali wraz z dziadkami w jednym z warszawskich bloków. Wszystko jednak się zmienia, gdy Nowikowie wygrywają konkurs związany z promocją bulionowych kostek. Główną nagrodą jest umeblowany apartament na jednym z luksusowych osiedli.

Wymarzone lokum wydaje się być spełnieniem marzeń. W nowe miejsce przenosi się Piotr z Grażyną, starszą córką - Sylwią i nieco od niej młodszym Aleksandrem, którego wszyscy nazywają w skrócie - "Olo". Dziadkowie zostają jednak w swoim własnym mieszkaniu w starym blokowisku.

Nowymi sąsiadami Nowików są m.in. ludzie biznesu, osobistości z wyższych sfer, znani z telewizji i prasy celebryci. W takim towarzystwie trudno przyznać się do bycia... "kanarem". Piotr Nowik postanawia więc nie przyznawać się do swojej prawdziwej profesji. Rodzina za wszelką cenę stara się wpasować w nowe towarzystwo.

Problemy zaczynają też sprawiać opłaty za luksusowe mieszkanie. Zbyt wysoki czynsz mobilizuje Grażynę i Sylwię do szukania pracy. Kobiety będą prowadzić własne ksero, magiel, a nawet firmę kateringową. Próba wykorzystania koneksji Piotra wśród mieszkańców apartamentowca przynosi opłakane rezultaty. Ani żona ani dzieci nie sprawdzają się na wyszukanych posadach, które Piotr załatwia im przez sąsiadów...

"Bulionerzy" w zabawny sposób prezentowali problemy rodziny Nowików, którzy mimo wyprowadzki z blokowiska, nie mogą się z nim rozstać. Serial ukazuje blaski i cienie życia w dwóch wydawałoby się odmiennych miejscach, jakim są nowoczesne osiedla i te, budowane przed laty z wielkiej płyty.

Główne role w serialu "Bulionerzy" zagrali Lucyna Malec, Piotr Skarga, Katarzyna Ankudowicz, Michał Filipiak, Stanisława Celińska, Marian Opania. Gościnnie pojawiają się także m.in. Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Skrzynecka, Emilian Kamiński, Robert Rozmus czy Joanna Kurowska.

Bulionerzy
Tytuł oryginalny

Bulionerzy

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Krzysztof Łukaszewicz

Piotr Skarga (Piotr Nowik)

Magda Celówna (Kobieta w autobusie)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbb2jvp
dbb2jvp
dbb2jvp