Trwa ładowanie...
dt3l1i0

Buffy - postrach wampirów (serial)

Najnowsze informacje
4.4
(14187 głosów)
Oceń:

„Buffy: Postrach wampirów” (Buffy, the Vampire Slayer) to amerykański serial telewizyjny bazujący na wątkach filmu fabularnego o tym samym tytule z 1992 roku. W roli Buffy w filmie wystąpiła Kristy Swanson. Towarzyszył jej Luke Perry. Jednak dopiero serial z 1997 z Sarą Michelle Gellar w roli głównej zdobył ogromną popularność na całym świecie. Serial składa się z 7 sezonów. W Polsce emitowany był na kanałach TVN, Wizja Jeden i TV 4.

W każdym pokoleniu rodzi się wybraniec. Kobieta, której przeznaczeniem jest walka z wampirami i siłami ciemności. To pogromczyni wampirów. Sarah Michelle Gellar wciela się w postać Buffy Summers, “wybranej”, jedynej osoby na świecie, która ma siłę i zdolności, by walczyć z wampirami. Przy pomocy bliskich przyjaciół i opiekuna Giles'a stara się znaleźć równowagę pomiędzy pogramianiem, rodziną, związkami i przyjaźniami.

Buffy Summers (Sarah Michelle Gellar) to pogromczyni z przymusu. Wcale nie chciała być postrachem wampirów i dlatego przez pierwsze lata traktowała to jako hobby, z czasem nadając gromieniu większe znaczenie. Buffy ma prorocze sny, posiada niezwykłą siłę oraz orientację w licznych sztukach walki. Jej rany goją się szybko i dlatego po licznych walkach może spokojnie oglądać filmy w kinie z przyjaciółmi.

Willow Rosenberg (Alyson Hannigan) to przyjaciółka Buffy. Wyszukuje informacje i dzieli się nimi z resztą “scoobie gangu”. Xander (Nicholas Brendon) nie ma żadnych nadprzyrodzonych zdolności, podobnie zresztą jak zalet. Niepewny, zakochany w prawie każdej bohaterce, płochliwy i tchórzliwy ledwo co egzystuje w świecie walecznych i silnych kobiet.

Rupert Giles (Anthony Head) to opiekun bez pensji. Podobnie jak Buffy został wybrany na to rewelacyjne stanowisko. Schematowi odpowiada, ponieważ jest i sztywniakiem i kujonem. Angel (David Boreanaz) to dobry kompan i niebezpieczny przeciwnik. Przez trzy lata mieszkał w Sunnydale i walczył u boku pogromczyni Buffy, jednak ciemna strona jego natury dała o sobie znać w najgorszym z możliwych momentów (tak, w sypialni) i dla kobiety, oraz swojego dobra przeniósł się do Los Angeles. Postać ta doczekała się w 1999 roku własnego serialu pt. "Anioł Ciemności".

Buffy - postrach wampirów (serial)
Tytuł oryginalny

Buffy the Vampire Slayer

Gatunek

fantasy, akcji, horror, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Enrique Almeida (Marco)

Nick Cornish (Facet)

Nicholas Brendon (Alexander 'Xander' Harris)

Robia La Morte (Jenny Calendar)

Emma Caulfield (Anya Christina Emmanuella Jenkins)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt3l1i0
dt3l1i0
dt3l1i0