Trwa ładowanie...
dms3k6g
dms3k6g

Brodka Monika - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
dms3k6g

Monika Brodka to niezwykle zdolna wokalistka młodego pokolenia. Zasłynęła jako zwyciężczyni "Idola". Jako jedna z nielicznych wykorzystała szansę, jaką niesie za sobą występ w telewizyjnym show. Była konsultantką Czesława Mozila w programie "X Factora".

Monika Brodka urodziła się 7 lutego 1987 roku w Żywcu. Dorastała w Twardorzeczce, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie z tradycjami muzycznymi.

W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu w klasie językowej.

W 2003 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol (emitowanego w stacji Polsat) i w styczniu 2004 wygrała jego finał zdobywając 69% głosów.

W 2004 roku Monika Brodka gościła w 86. odcinku programu talk-show Kuba Wojewódzki emitowanym wówczas przez telewizję Polsat. W 2006 roku piosenkarka podjęła się epizodycznej roli Kingi w serialu Fala zbrodni. Tego samego roku powróciła do programu Kuba Wojewódzki, tym razem na antenie telewizji TVN.

dms3k6g

W 2010 roku wokalistka wystąpiła gościnnie w programie "Wstajesz i wiesz" emitowanym przez stację TVN24. Następnie pojawiła się jako gość w magazynie porannym Dzień Dobry TVN.

W 2011 wystąpiła w programie "X Factor", gdzie doradzała jurorowi Czesławowi Mozilowi w doborze finałowych uczestników.

dms3k6g
dms3k6g
dms3k6g