Trwa ładowanie...
d1r8g0c

Boston Public

Najnowsze informacje
4.2
(1064 głosy)
Oceń:

„Boston Public”, czyli zmagania sfrustrowanych nauczycieli z rozwydrzoną młodzieżą pewnej bostońskiej szkoły średniej. Ten amerykański serial telewizyjny był emitowany w latach 2000-2004 na kanale Fox. W Polsce mieliśmy szansę go zobaczyć w Polsacie. Składa się z 4 serii i 81 odcinków.

Publiczna szkoła średnia w Bostonie - „Winslow High” pozornie nie odbiega niczym od innych tego typu amerykańskich placówek edukacyjnych. Przepełnione klasy, rozwydrzona młodzież, sfrustrowani nauczyciele. Tu każdy dzień jest walką: o szacunek, o godność, o zdrowie psychiczne. Nie jest to opowieść o szpitalu psychiatrycznym, czy więzieniu ale amerykańskiej szkole publicznej. Nauczyciele w Boston Public, by przetrwać choć jeden dzień muszą stosować nietuzinkowe metody kształcenia. Szkoła uczy życia, czy jest zupełnie odwrotnie?

Jedna z dziewcząt szantażuje nauczyciela literatury Harriego Senate'a, grożąc ujawnieniem ich intymnych kontaktów. Zdesperowany nauczyciel postanawia unaocznić uczniom, czym jest przemoc i przy pomocy prawdziwego pistoletu terroryzuje klasę. Wybucha skandal. Ojciec ucznia, któremu złe wyniki w nauce zamknęły drogę na studia, postanawia pozwać szkołę do sądu. Z kolei sklerotyczny emerytowany nauczyciel historii, Harvey Lipschultz swymi trącącymi rasizmem wystąpieniami wywołuje wzburzenie wśród czarnoskórych uczniów. Nad tym chaosem rozpaczliwie usiłuje zapanować dyrektor szkoły, Steven Harper.

„Boston Public” prezentuje dramatyczne, ale czasami też komediowe spojrzenie na zawodowe i prywatne perypetie nauczycieli i pracowników administracyjnych pewnej bostońskiej szkoły średniej, którzy toczą nieustanną batalię między sobą i z różnymi przeciwnościami, bo ponad wszystko i na przekór swoim uczniom chcą stworzyć w tym miejscu odpowiednią atmosferę do nauki, ale życie zawsze potrafi ich zaskoczyć…

Po sukcesie „Ally McBeal”, twórca tego serialu i zarazem jeden z najzdolniejszych hollywoodzkich producentów telewizyjnych, David E. Kelley - zdobywca wielu nagród Emmy, Złotego Globu i Peabody Award, zainteresował się szkołą średnią i nakręcił niepowtarzalny „Boston Public” - serial chwilami wręcz kontrowersyjny i zaskakujący, dzięki czemu zmusza widza do zastanowienia się nad stanem dzisiejszego systemu edukacji, nie tylko amerykańskiej.

Boston Public
Tytuł oryginalny

Boston Public

Gatunek

dramat, familijny, komedia, obyczajowy, serial

Obsada

Kate Lang Johnson (Tami)

Lukas Behnken (Mitchell)

Milo Ventimiglia (Jake Provesserio)

Bianca Kajlich (Lisa Grier)

Michelle Monaghan (Kimberly Woods)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r8g0c
d1r8g0c
d1r8g0c