Trwa ładowanie...
d39snil
d39snil

Bosak Anna

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Zdjęcie

Anna Bosak jest polską tancerką. Sławę zdobyła w takich programach, jak "You Can Dance", "Taniec z gwiazdami" i "Tylko nas dwoje".

* Anna Bosak* urodziła się w Łodzi w 1988 roku. Jest młodszą siostrą aktora Marcina Bosaka.

Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w wieku ośmiu lat. Zaczynała od tańca towarzyskiego. Najpierw były obozy sportowe, potem prywatne lekcje i inne szkolenia.

Największym sukcesem Ani Bosak było zajęcie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski w stylu latynoamerykańskim i szóstego w stylu standardowym w 2001 roku. Zdobyła również wielokrotne mistrzostwo Łodzi. Poza tym brała udział w licznych produkcjach telewizyjnych, koncertach, teledyskach i festiwalach muzycznych. Jest także twórcą choreografii tanecznej do polskiej produkcji filmowej "Dziecko".

Popularność zdobyła dzięki programowi "You Can Dance". W pierwszej edycji zajęła trzecie miejsce.

W 2008 roku była partnerką i instruktorką Roberta Janowskiego w siódmej edycji "Tańca z gwiazdami". Dwa lata później wzięła udział w programie "Tylko nas dwoje", gdzie jej nauczycielem śpiewu był Piotr Kupicha. (odpadła dopiero w półfinale).

Na swoim koncie ma także małe role filmowe. W 2009 roku wystąpiła w polskiej komedii romantycznej "Kochaj i tańcz" i w serialu "Teraz albo nigdy!".

Jej największa pasją jest taniec. Jednak interesuje się też fotografią i filmem.

d39snil
d39snil
d39snil
d39snil