Trwa ładowanie...
dn1nst1

Blossom

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Blossom to amerykański serial telewizyjny realizowany w latach 1990-1995 na NBC.
dn1nst1
WP Film
Źródło: WP Film

Blossom – opis

Odcinek pilotażowy serialu Blossom został nadany 5 lipca 1990 roku i był emitowany do 22 maja 1995 roku. Don Reo jest twórcą serialu, w którym wystąpiła Mayim Bialik jako Blossom Russo, nastolatka mieszkająca z ojcem i dwoma starszymi braćmi. Serial został wyprodukowany przez Reo's Impact Zone Productions i Witt / Thomas Productions we współpracy z Touchstone Television. Serial liczył pięć sezonów o 114 odcinków.

Fabułę serialu Blossom stanowią perypetie Blossom Russo. Nastolatka mieszka z ojcem i dwoma braćmi. Matka Blossom opuściła rodzinę, aby kontynuować karierę. Ojciec Blossom, Nick, to samotny muzyk starający się być dobrym rodzicem. Starszy brat, Anthony, wychodzi z alkoholizmu i uzależnienia narkotykowego. Młodszy z braci, Joey, jest nieco stereotypowym sportowcem. Dla Blossom ważna jest także jej relacja z najlepszą przyjaciółką Six Lemeure, która także pochodzi z rozbitej rodziny, i która jest najlepiej znana ze swojej tendencji do wędrówek. Główna bohaterka serialu często fantazjuje,że otrzymuje rady od wielu sławnych ludzi, np. Davida Schwimmera, Phylicia Rashad czy Willa Smitha. Serial Blossom stał się ikoną mody dla młodych dziewcząt, po rozpowszechnieniu w telewizji kapelusza z opadającym rondem.

Blossom – ciekawostki

Według odcinka pilotażowego postać przyjaciółki Six otrzymała imię oznaczające liczbę piw spożytych przez jej rodziców w nocy poczęcia bohaterki. Te drobne szczegóły zostały później pominięte w serialu. Twórca serialu Blossom przyznał, że postać zyskała takie imię w nawiązaniu do jego kolegi z lat szkolnych o imieniu Seven.

W serialu Blossom często pojawiają się odniesienia do innego serialu NBC, Kroniki Seinfelda (1989) i vice versa.

Do roli Six była brana pod uwagę aktorka Melissa Joan Hart.

Ted Wass początkowo zrezygnował z roli Nicka Russo, ponieważ chciał skończyć z aktorstwem i zostać reżyserem. Producenci zaproponowali mu reżyserię kilku odcinków, więc aktor przyjął rolę.

Według odcinka pilotażowego młodszy brat Blossom nazywał się Donnie. Tymczasem w serialu ma imię Joey. Zarówno w pilocie, jak i w późniejszych odcinkach w postać wcielił się Joey Lawrence.

Choć Mayim Bialik gra najmłodsze dziecko w rodzinie, w rzeczywistości jest o cztery miesiące starsza od Joey Lawrence. Mianowicie aktorka urodziła się 12 grudnia 1975 roku, a Lawrence 20 kwietnia 1976.

Blossom – nagrody i wyróżnienia

Serial Blossom zdobył nagrodę Young Artist w kategoriach Najlepsza młodzieżowa aktorka komediowa dla odtwórczyni roli Six, Jenny von Oÿ, Najlepszy Młody Komik w serialu telewizyjnym dla Joey'a Lawrence'a i Mayim Bialik. Ponadto, serial był kilkakrotnie nominowany do nagrody Young Artist, TV Land Awards oraz Emmy.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1nst1
dn1nst1
dn1nst1