Trwa ładowanie...
d3icz5k

Bill Cosby Show

Najnowsze informacje
4.1
(383 głosy)
Oceń:

"The Cosby Show" wyświetlany w Polsce jako "Bill Cosby Show" to sitcom autorstwa komika Billa Cosby'ego. Serial przedstawia afroamerykańską rodzinę Huxtable zamieszkująca w Brooklynie w Nowym Jorku.

Serialowa rodzina Huxtable'ów wzorowana była na rodzinie Billa Cosby'ego, która składała się z czterech córek i syna. „Bill Cosby Show” złożony jest z ośmiu sezonów. Nakręcono 201 półgodzinnych odcinków. Serial produkowany był od 20 września 1984 do 30 kwietnia 1992 roku. W Polsce emitowany był na antenie stacji Comedy Central i Polonia 1 oraz od 14 stycznia 2011 roku w Comedy Central Family.

Głową rodziny Huxtable jest Heathcliff "Cliff", z zawodu ginekolog. Jego żona-Clair Huxtable jest prawnikiem. Mają pięcioro dzieci: Sondre, Denise, Theodora, Vanesse i Rudith. Z czasem rodzina się powiększa, ponieważ Sondra wychodzi za Elvina i rodzi bliżniaki: Winnie i Nelsona, a Denise wychodzi za Martina i adoptuje Olivię. W siódmym sezonie (1990) do rodziny wprowadza się kuzynka Pam.

Dr Heathcliff "Cliff" Huxtable (Bill Cosby) ceni spokój i porządek w domu. Dlatego stara się pozbyć z domu potomstwa. Cliff jest osobą potrafiącą obrócić każdą sytuację w żart. Ma słabość do fast foodów. Ale troskliwa żona kategorycznie zabrania mu ich jeść. Clair Olivia Hanks-Huxtable (Phylicia Rashad) - żona Heathcliffa jest prawnikiem i partnerem w firmie adwokackiej. Tak jak mąż poszukuje spokoju w domu pełnym dzieci. Jest kobietą sukcesu, stawia pozycję kobiety tak wysoko, że czasami godzi ona mężczyzn.

Sondra Huxtable-Tibideaux (Sabrina Le Beauf) to najstarsza córka Huxtable'ów. Studiowała prawo w Princeton, gdzie odnosiła duże sukcesy. Wyszła za mąż za Elvina Tibideaux. Razem z nim po powrocie z miesiąca miodowego postanowiła rzucić studia. Wspólnie otworzyli sklep ze sprzętem turystycznym. Po urodzeniu bliźniaków: Winnie i Nelsona, postanowiła wrócić na uniwersytet.

Denise Huxtable Kendall (Lisa Bonet) to druga córka Huxtable'ów. Na początku serialu bardzo zagubiona. Nie wiedziała, co chce robić w życiu. Na uniwersytecie Hillmana studiowała przedmioty ogólne, bo nie mogła się zdecydować na nic konkretnego. Jak łatwo się domyślić, postanowiła rzucić studia.

Bill Cosby Show
Tytuł oryginalny

Cosby Show, The

Gatunek

familijny, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icz5k
d3icz5k
d3icz5k