Trwa ładowanie...
d2vxzhk

Bibliotekarze

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Bibliotekarze" to amerykański serial przygodowy z elementami fantasy wyprodukowany przez Electric Entertainment. Jest on kontynuacją serii filmów o tym samym tytule. Produkcja opowiada historię czwórki bibliotekarzy, którzy poszukują tajemniczych, starożytnych artefaktów. W międzyczasie doświadczają wielu niezwykłych przygód, które na zawsze odmieniają ich losy. Główne role w produkcji zagrali między innymi Rebecca Romijn, Christian Kane, Lindy Booth i John Harlan Kim.

Bibliotekarze – opis fabuły

Fabuła serialu "Bibliotekarze" skupia się wokół czterech osób, które zostały wybrane przez Bibliotekę do pracy. Są to Eve Baird, Jacob Stone, Cassandra Cillian oraz Ezekiel Jones, którzy wkrótce doświadczają niezwykłych przygód. Najdłużej urzędującym bibliotekarzem w historii Biblioteki jest Flynn Carson, którzy przez 10 lat działał bez strażniczki. Teraz jednak niespodziewanie do tej roli wybrano Eve Baird. Jednocześnie Flynn i Eve zauważają, że kandydaci na tę posadę są mordowani, dlatego wyruszają na pomoc pozostałym potencjalnym kandydatom. Przyszli bibliotekarze, Jacob, Cassandra oraz Ezekiel, dzięki nim ostatecznie uchodzą z życiem. Od tej pory bohaterowie chronią ludzi przed magią i poszukują tajemniczych artefaktów. Jak potoczą się ich losy?

Bibliotekarze – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "Bibliotekarze" jest grupa bibliotekarzy. Są to Eve Baird, Jacob Stone, Cassandra Cillian oraz Ezekiel Jones, w których role wcielili się odpowiednio Rebecca Romijn, Christian Kane, Lindy Booth i John Harlan Kim. Często towarzyszy im również Jenkins, którego rolę odgrywał John Larroquette, a wcześniej również Flynn Carsen, w którego wcielił się Noah Wyle. Oprócz nich w serii pojawia się wielu bohaterów drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Bibliotekarze" pojawiają się ponadto:

  • Matt Frewer jako Dulaque;
  • Lesley-Ann Brandt jako Lamia;
  • Jane Curtin jako Charlene;
  • Bob Newhart jako Judson;
  • Richard Cox jako Prospero;
  • David S. Lee jako Profesor Moriarty;
  • Hayley McLaughlin jako Ariel;
  • Beth Riesgraf jako Lady of the Lake;
  • Rachel Nichols jako Nicole Noone.

Bibliotekarze – produkcja

Twórcą serialu "Bibliotekarze" jest John Rogers, który w przeszłości współtworzył serię "Uczciwy przekręt". Produkcja powstała na podstawie filmów z serii "Bibliotekarz" autorstwa Davida Titchera. Producentami wykonawczymi projektu, oprócz jego twórcy, zostali Dean Devlin, Mark Roskin oraz Noah Wyle. Ostatni z wymienionych pojawił się również w obrazie jako odtwórca roli Flynna Carsena. Za produkcję serialu "Bibliotekarze" odpowiadali Paul F. Bernard i Geoffrey Thorne. Wytwórnią odpowiedzialną za serię jest Electric Entertainment, natomiast emisją kolejnych odcinków zajmowała się telewizja TNT. Odcinki serialu "Bibliotekarze" trwały między 42 a 58 minut.

Bibliotekarze – recenzje

Recenzje serialu "Bibliotekarze" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes serial uzyskał 70 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 63/100, co wskazuje na ogół na pozytywny odbiór od krytyków. Opinie na temat serialu "Bibliotekarze" były również stosunkowo pozytywne wśród samych widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 78/100.

Bibliotekarze – odcinki, sezony

Premiera serialu "Bibliotekarze" miała miejsce 7 grudnia 2014 roku na antenie amerykańskiej stacji TNT. Emisja pierwszego sezonu "Bibliotekarzy" zakończyła się 18 stycznia 2015 roku, a w lutym ogłoszono plany stworzenia jego kontynuacji. Drugi sezon serialu "Bibliotekarze" zadebiutował na szklanym ekranie 1 listopada 2015 roku, a rok później rozpoczęto emisję trzeciej serii. Czwarty sezon "Bibliotekarzy" liczył 12 odcinków i ostatni odcinek wyświetlono 7 lutego 2018 roku. W marcu 2018 roku ogłoszono, że z powodu spadającej oglądalności piąty sezon serialu nie powstanie. Ostatecznie wyemitowano 42 odcinki produkcji, które zebrano w cztery sezony. W Polsce serial "Bibliotekarze" emitowany był w latach 2014-2018 przez Universal Channel.

Bibliotekarze
Tytuł oryginalny

The Librarians

Gatunek

Serial przygodowy

Kraj produkcji

USA

Data premiery

07.12.2014

Czas trwania odcinka

42 min.

Liczba sezonów

4

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vxzhk
d2vxzhk
d2vxzhk