Trwa ładowanie...
d4bfowd

Biblia

Najnowsze informacje
4.4
(459 głosów)
Oceń:

"Biblia" to serial zrealizowany z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Cechuje ją drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. W scenie otwierającej serialową "Biblię" poznajemy pochodzenie wszechświata i człowieka. Adam i Ewa zostają wypędzeni z raju. Arką Noego miotają fale potopu. Na wezwanie Boga Abraham wraz ze swoją rodziną opuszcza Mezopotamię - udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Kilka wieków późnej Mojżesz wyprowadza Izraelitów z niewoli egipskiej. Ich wiara zostaje nagrodzona i wody Morza Czerwonego rozstępują się przed nimi, by mogli ujść pościgowi rydwanów faraona. Następnie na górze Synaj Mojżesz zawiera z Jahwe przymierze, a Dekalog spisuje na kamiennych płytach.

Zdjęcia do "Biblii" kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa.

"Biblia" to serial zrealizowany dla amerykańskiego kanału dokumentalnego History.

Najnowszą adaptację "Biblii" współtworzyło wielu uznanych twórców filmowych. Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są: Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young.

Autorem poruszającej oprawy muzycznej "Biblii" jest Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

W Polsce serial "Biblia" oglądać można na antenie stacji Polsat.

Biblia
Tytuł oryginalny

Bible, The

Gatunek

dramat, historyczny, serial, religijny

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

440 min.

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada

William Houston (Mojżesz)

Langley Kirkwood (Starszy Dawid)

Jake Canuso (Daniel)

Peter Guinness (Nabuchodonozor)

Terence Maynard (Dowódca boskiej armii)

Sebastian Knapp (Jan)

Sam Douglas (Herod)

Roma Downey (Maria, matka Jezusa)

Francis Magee (Saul)

Andrew Scarborough (Jozue)

Greg Hicks (Piłat)

Michael Nardone (Korneliusz)

Keith David ((narrator))

Paul Freeman (Samuel)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bfowd
d4bfowd
d4bfowd