Trwa ładowanie...
d1m5xx9

Bednarek Kamil

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
d1m5xx9

Kamil Bednarek to jedna z najmłodszych i najbardziej popularnych twarzy polskiej sceny muzyki reggae. Lider formacji "StarGuardMuffin" zaistniał dzięki udziałowi w programie *"Mam talent!",który zapoczątkował wielki sukces jego zespołu i wybuch prawdziwej "bednarkomani". Niedawno Bednarek wrócił do telewizji, jednak tym razem w nowej roli. Artysta jest trenerem wokalnej drużyny w programie "Bitwa na głosy".*

Kamil Bednarek urodził się we Wrocławiu, jednak jego rodzinna okolica to miejscowość Lipki, w której dorastał i gdzie w dalszym ciągu mieszka. Pierwsze muzyczne kroki Bednarek stawiał natomiast w Brzegu, gdzie wraz z kolegami w 2008 roku założył zespół "StarGuardMuffin". Twórczość muzyków odzwierciadlała ich fascynację muzyką reggae, a zespół szybko został zauważony w środowisku muzycznym. Jednak prawdziwy przełom w karierze zespołu przyniósł udział jego frontmana w telewizyjnym show.

Kamil Bednarek pojawił się w trzeciej edycji "Mam talent!" jesienią 2010 roku. Wokalista o charakterystycznej barwie głosu i niezwykłej charyzmie został doceniony przez jurorów, ale też szybko stał się ulubieńcem widowni. Choć w finale programu Bednarek przegrał z Magdaleną Welc, jego ogromny sukces przełożył się na popularność zespołu "StarGuardMuffin".

Niedługo po udanym występie Bednarka w "Mam talent!" muzycy wydali debiutancką płytę "Szanuj", która po zaledwie dwóch miesiącach od wydania, zyskała tytuł Multiplatynowej. Krążek był drugim najczęściej sprzedawanym albumem w 2010 roku.

Ogromny sukces muzycznego debiutu zmotywował zespół do pracy nad kolejna płytą, do której materiał powstawał w legendarnym studiu Boba Marleya na Jamajce. Pod koniec czerwca 2011 roku muzycy wydali drugi album zatytułowany "Jamaican Trip".

W 2012 roku Kamil Bednarek dołączył do gwiazd programu "Bitwa na głosy". Piosenkarz podjął się roli trenera muzycznej drużyny utalentowanych wokalistów, którzy pod jego przewodnictwem rywalizują o zwycięstwo.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m5xx9
d1m5xx9
d1m5xx9