Trwa ładowanie...
dlr0w2v

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym

Najnowsze informacje
4.8
(42 głosy)
Oceń:

"Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" to polski, 12-odcinkowy serial dokumentalny produkcji Top Studio, w reżyserii Jerzego i Ireny Morawskich, powstały dla Telewizji Polskiej, ukazujący współczesne problemy naszego społeczeństwa. Jego premiera miała miejsce w 2003 roku, a każdy epizod trwa ok. 30 min.

* "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym"* to opowieść o atrakcyjnych dziewczynach z małych miejscowości, które chcą przebić się do tzw. wielkiego świata. Odpowiadają na ogłoszenia o castingach i anonse prasowe w rodzaju "poszukuję modelki". Za wszelką cenę chcą porzucić dotychczasowe, ponure życie. Prezentują swoje wdzięki - o ile zdobędą uznanie - i otrzymują swoją szansę. Tak przynajmniej myślą. Wierzą, że praca w agencjach artystycznych odmieni ich życie. Ale nowa rzeczywistość z reguły nie jest taka, jak sobie to wyobrażały one i ich rodziny.

Kamera telewizyjna dociera do prowincjonalnych dyskotek, gdzie bohaterki filmu w błyskających światłach są atrakcją nocy. Tam prezentują bieliznę albo walczą na ringu w oleju, pianie czy kisielu. Dziewczyny muszą znieść upokorzenia, pokonać poczucie wstydu i własne słabości. Upokorzenia za niewielkie pieniądze. Jednak nierzadko jest tak, że w ten sposób zarobione pieniądze są jedynym źródłem dochodu dla nich i ich rodzin. W rolach głównych, prezentujących własne osoby, wystąpili: Dana Żurawska, Czarek Mończyk, Mirosław Naturalny oraz Monika Kwiatkowska-Dejczer jako narrator.

"Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" spotkała się z licznymi głosami krytyki, zwłaszcza ze strony Komisji Etyki TVP, która uznała dokument jako gorszący i promujący patologię. Inni zaś wskazują, iż pokazuje ona prawdziwe funkcjonowanie agencji modelingowych oraz realne problemy polskiej młodzieży, które należy przedstawić szerszej publiczności.

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym
Tytuł oryginalny

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym

Gatunek

dokumentalny, erotyk, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

30 min.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlr0w2v
dlr0w2v
dlr0w2v