Trwa ładowanie...
dnntu78

Awake

Najnowsze informacje
4.0
(58 głosów)
Oceń:

"Awake" to serial łączący w sobie motywy dramatyczne z elementami science fiction. Są na świecie osoby, które prowadzą podwójne życie. Również główny bohater produkcji "Awake" mógłby podpisać się pod tymi słowami. Jednak w jego przypadku, stwierdzenie to nabiera zupełnie innego wymiaru...

"Awake" przedstawia historię detektywa Michaela Brittena. Główny bohater odzyskuje przytomność po wypadku samochodowym, w którym uczestniczyła także jego żona – Hannah i syn – Rex. Niestety, kobieta nie przeżyła.

Michael stara się na nowo ułożyć sobie życie. Budzi się kilka dni po feralnym wydarzeniu. Jakie jest jego zdziwienia, gdy okazuje się, że jego ukochana jest jak najbardziej żywa. Natomiast wszystko wskazuje na to, że to Rex zginął w wypadku. Czy zatem detektyw stracił żonę czy syna? A może oboje żyją?

"Awake" nie jest zwykłym serialem. Twórcy produkcji starają się odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby ludzkie życie podzielić między dwa równoległe światy. Co jeśli człowiek mógłby mieć co chce, jednak nie w tym samym czasie i miejscu? Czy bylibyśmy w stanie funkcjonować w podwójnej rzeczywistości?

Micheal wraca do pracy policjanta rozwiązującego sprawy kryminalne. Stara się jakoś wyjaśnić sobie dziwną sytuację, w której przychodzi mu żyć. Detektyw pragnie, by wszystko wróciło na normalny tor. Nie jest mu jednak łatwo, bo co rusz napotyka na kolejne trudności. W jednym momencie wraz z żoną starają się o nowe dziecko, które ma im zapełnić lukę po stracie syna. Kolejnego dnia Michael spotyka się z atrakcyjną trenerką tenisa, na której treningi uczęszcza Rex. Kobieta ma być pocieszeniem po śmierci ukochanej.

Oba światy w serialu "Awake", oprócz osoby głównego bohatera, łączą także sprawy kryminalne, które Micheal rozwiązuje. Ciekawe jest to, w jaki sposób przestępstwa, nad którymi pracuje, od czasu do czasu zazębiają się w niewytłumaczalny, a zarazem fascynujący sposób. Czy Michael postradał zmysły? A może śni?

W poszukiwaniu pomocy detektyw sięga po psychoterapię. Udaje się do dwóch różnych specjalistów w obu rzeczywistościach. Każdy z nich twierdzi, że przecież ich świat jest prawdziwy, a ten inny jest jedynie wytworem jego wyobraźni...

Jednak po co niszczyć układ, w którym Michael może znów być z rodziną? Nawet, jeżeli nie mogą być ze sobą w tym samym czasie...

"Awake" to dramat ukazujący siłę umysłu, w którym mechanizmy istnienia nie są jednoznacznie nakreślone, a to, co można nazwać rzeczywistością, jest po prostu przereklamowane!

"Awake" prezentuje dwa światy – czerwony i zielony. Barwy te odzwierciedlają kolorowe gumki noszone przez Micheala. I tak tzw. "czerwona rzeczywistość" to ta, w której wypadek przeżyła Hannah. W tym świecie policyjnym partnerem głównego bohatera jest detektyw Isaiah "Bird" Freeman, a jego terapeutą - dr John Lee. Natomiast w "zielonej rzeczywistości" Micheal żyje z synem – Rexem, pracuje w policji z detektywem Efrem Vegą, uczęszcza na terapię do dr Judith Evans i spotyka się z trenerką tenisa – Tarą.

W serialu zobaczyć można gwiazdorską obsadę. Głównego bohatera zagrał Jason Isaacs, znany m.in. z roli w serii filmów o przygodach Harry`ego Pottera. W postać dr Judith Evans wcieliła się laureatka nagrody Emmy za drugoplanową rolę w produkcji "24 godziny" - Cherry Jones. Natomiast znany z serii "Różowe lata siedemdziesiąte" Wilmer Valderrama zagrał detektywa Efrema Vegę. W "Awake" pojawili się także: Dylan Minnette, Laura Allen, Steve Harris, Michaela McManus, B.D. Wong.

Awake
Tytuł oryginalny

Awake

Gatunek

dramat, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Enrique Almeida (Perez)

Kyle Killen

Michaela McManus (Tara)

Dylan Minnette (Rex Britten)

Laura Allen (Hannah Britten)

B.D. Wong (Dr John Lee)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnntu78
dnntu78
dnntu78