Trwa ładowanie...
d303g1u

Atlantyda

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Atlantyda" to brytyjski serial przygodowy z elementami fantasy. Jego twórcami są Johnny Capps, Julian Murphy oraz Howard Overman. Produkcja opowiada historię chłopaka o imieniu Jason, który wyrusza w morze w celu odkrycia prawdy o zaginionym ojcu. Niespodziewany przypływ powoduje jednak, że trafia na zaginioną Atlantydę. Główne role w serialu zagrali między innymi Jack Donnelly, Mark Addy, Robert Emms oraz Aiysha Hart.

Atlantyda – opis fabuły

Fabuła serialu "Atlantyda" rozgrywa się w czasach współczesnych. Główny bohater serii, Jason (w tej roli Jack Donnelly), jako dziecko stracił ojca, który zaginął na oceanie. Po latach mężczyzna postanawia odkryć sekret jego zaginięcia, dlatego wyrusza w podróż. Nieoczekiwanie Jason trafia jednak do Atlantydy, gdzie rządy sprawują król Minos (Ken Bones) oraz jego żona Pasiphae (Sarah Parish). Mężczyzna szybko nawiązuje nić porozumienia z Pitagorasem (Robert Emms), młodym intelektualistą, oraz hazardzistą Herkulesem (Mark Addy). Wraz z nimi postanawia walczyć przeciwko mitologicznym stworom i potworom, aby zapewnić mieszkańcom Atlantydy bezpieczeństwo.

Atlantyda – obsada, bohaterowie

Głównym bohaterem serialu "Atlantyda" jest Jason, w którego rolę wcielił się Jack Donnelly. Jego przyjaciół, Pitagorasa i Herkulesa, odegrali z kolei Mark Addy i Robert Emms. Oprócz nich w obsadzie serialu "Atlantyda" wystąpili między innymi:

W serialu wystąpiło też wiele aktorów drugo- i trzecioplanowych, którzy pojawili się w poszczególnych sezonach produkcji.

Atlantyda – produkcja

Twórcami serialu "Atlantyda" są Johnny Capps, Julian Murphy oraz Howard Overman. Wraz z Bethan Jones są oni jednocześnie producentami wykonawczymi serii. Kinematografią zajmowali się David Garbett oraz Dale McCready, a rolę edytora pełnił Tom White. Firmą odpowiedzialną za produkcję serialu było Urban Myth Films, natomiast prawa do jego dystrybucji nabyły regionalne oddziały stacji BBC.

Atlantyda – muzyka

Motyw przewodni z serialu "Atlantyda" stworzył Rob Lane. Pełnił on również funkcję kompozytora, wraz z Jamesem Goslingiem i Stuartem Hancockiem. W grudniu 2015 roku ukazała się na rynku ścieżka dźwiękowa z serialu "Atlantyda", która trafiła do sklepów nakładem Silva Screen Records. Soundtrack skomponował w całości Stuart Hancock i złożyło się na niego 30 utworów. Muzyka z serialu "Atlantyda" spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyków.

Atlantyda – recenzje

Recenzje serialu "Atlantyda" okazały się na ogół pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja uzyskała 62 proc. pozytywnych recenzji, natomiast średnia ocena widzów wyniosła 5.6/10. Na stronie Metacritic "Atlantyda" uzyskała ocenę 53/100, co wskazuje na mieszane bądź umiarkowanie pozytywne recenzje. Szczególnie dużo uwagi recenzenci poświęcili samej historii oraz efektom specjalnym, które nie spotkały się z ich szczególnym entuzjazmem. Docenili oni natomiast ścieżkę dźwiękową oraz aktorstwo niektórych z głównych bohaterów.

Atlantyda – odcinki, sezony

Pierwszy zwiastun serialu "Atlantyda" ukazał się w 2013 roku. Oficjalna premiera serii miała miejsce 28 września 2013 roku na antenie brytyjskiej telewizji BBC One. Pierwszy sezon serialu "Atlantyda" zakończył swoją emisję 28 grudnia tego samego roku. W zimie 2014 roku i wiosną 2015 roku na szklany ekran trafiło kolejne dwanaście epizodów serii, podzielone na dwie części po sześć odcinków w każdej. W styczniu 2015 roku BBC ogłosiło, że serial został anulowany i trzeci sezon nie powstanie. Emisja serialu "Atlantyda" została zakończona 16 maja 2015 roku. Odcinki serialu "Atlantyda" były pokazywane w Polsce na antenie stacji TV Puls.

Atlantyda
Tytuł oryginalny

Atlantis

Gatunek

Dramat, fantasy, przygodowy

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Data premiery

28.09.2013

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

2

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303g1u
d303g1u
d303g1u