Andersz Alan - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Alan Andersz to polski aktor i - o czym nie każdy wie - również tancerz. Zanim Andersz skupił się na karierze aktorskiej, przez długi czasu rozwijał swoje taneczne umiejętności. Niebawem aktor zadebiutuje w roli telewizyjnego jurora, w nowym talent show Polsatu "Tylko taniec".

Alan Andersz, to aktor znany przede wszystkim z ról w popularnych serialach telewizyjnych: "Na wspólnej" i "39 i pół". Przygodę z telewizją zapoczątkowała jednak zupełnie inna pasja Alana, jaką jest taniec, który trenował od ósmego roku życia.

Pierwsze taneczne kroki chłopak stawiał w osiedlowym domu kultury w Warszawie, później Andersz rozwijał swój talent pod okiem najlepszych nauczycieli m.in. Piotra Galińskiego w studiu Kamion Dance. Andersz należał do tanecznej formacji V2 choreografa - Agustina Egurroli. Specjalnością młodego tancerza był jazz. To dzięki tańcu Andersz w ogóle trafił do telewizji. Gdy jako chłopiec Alan występował w zespole zaangażowanym przy programie "Mini Playback Show" został zauważony przez producentów serialu "Ja,Malinowski", w którym wkrótce zadebiutował na szklanym ekranie.

Talent i zamiłowanie Andersza do tańca widzowie stacji TVN mogli podziwiać w ósmej edycji "Tańca z gwiazdami". Duet Alana i Blanki Winiarskiej zajął w programie szóste miejsce.

Poza tańcem i aktorstwem Alan ma jeszcze inną wielką pasję jaką jest sport. Choć w przeszłości aktor próbował swoich sił w wielu dziedzinach, takich jak: akrobatyka, narciarstwo, snowboard, trial rowerowy oraz hokej na lodzie, prawdziwe sukcesy osiągnął w specyficznej odmianie paintballa - speedball'u. Alan jest nawet zawodnikiem profesjonalnej drużyny paintball'owej- Warsaw United.

W marcu 2012 roku Alan zadebiutuje w roli tanecznego jurora w programie telewizji Polsat "Tylko taniec. Got to dance".

Data urodzenia

09.04.1988