Trwa ładowanie...
d3j4dud

Alias - Agentka o stu twarzach

Najnowsze informacje
5.0
(2412 głosów)
Oceń:

„Agentka o stu twarzach”(tytuł oryginalny Alias) to amerykański serial telewizyjny, łączący w sobie gatunki historii szpiegowskich, science-fiction i dramatu obyczajowego, z główną rolą Jennifer Garner jako agentki Sydney Bristow.

Sydney Bristol prowadzi podwójne życie. Oficjalnie jest studentką, pracującą równocześnie w sektorze bankowym. Siedem lat temu została zwerbowana do SD-6, ponoć tajnego wydziału CIA. Została szpiegiem, o czym nie miała nikomu nic mówić. Myślała, że pracuje dla rządu, dopóki nie powiedziała o SD-6 swojemu narzeczonemu, który natychmiast zginął.

Wtedy odkryła prawdę - SD-6 to tajna komórka terrorystyczna. Okazało się, że pracuje dla wroga, z którym miała walczyć. Postanowiła zatem go zniszczyć. Została podwójną agentką. Jej opiekunem w CIA jest Michael Vaughn, a jedynym sprzymierzeńcem w SD-6 inny podwójny agent - człowiek, którego prawie nie zna... jej ojciec.

W niemal każdym odcinku serialu główna bohaterka podaje się za inną osobę i za każdym razem inaczej przebraną i ucharakteryzowaną. Serial składa się z pięciu serii i 105 odcinków, emitowany był w amerykańskiej telewizji ABC od 30 września 2001 roku do 22 maja 2006 roku. WPolsce widzieliśmy go w TVP1 oraz AXN.

”Agentka o stu twarzach” stworzona przez J.J. Abramsa, twórcę fenomenalnych „Zagubionych”, to idealna rozrywka dla każdego wielbiciela sensacji, tajemnicy i niespodziewanych zwrotów akcji. W rolę Sydney Bristow wcieliła się laureatka Złotego Globu Jennifer Garner.

W rolach głównych wystąpili: Jennifer Garner, Michael Tartan, Ron Rifkin, Bradley Cooper, Merrin Dungey, Carl Lumbly, Kevin Weigman, David Anders, Greg Grynberg.

Alias - Agentka o stu twarzach
Tytuł oryginalny

Alias

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, mystery, sci-fi, serial, thriller

Czas trwania odcinka

42 min.

Obsada

Kamala Lopez

Dougald Park (Robert Lange)

David Anders (Julian Sark)

Michelle Forbes (Doktor Maggie Sinclair)

J.J. Abrams

Bradley Cooper (Will Tippin)

Adam Alexi-Malle (Bernard)

Quentin Tarantino (McKenas Cole)

Kevin Weisman (Marshall Flinkman)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j4dud
d3j4dud
d3j4dud