Trwa ładowanie...
dqchyuz

Aida

Najnowsze informacje
5.0
(1234 głosy)
Oceń:

Serial "Aida" to współczesna, ironiczna i prześmiewcza opowieść, której akcja toczy się na przedmieściach jednego z naszych miast.

Do mieszkania, którego połowę zapisał jej niedawno zmarły ojciec, wprowadza się tytułowa Aida (Sonia Bohosiewicz). To postać, którą łatwo polubić. Doskonale wie, że życie nie jest usłane różami, ale w każdej sytuacji potrafi dostrzec coś pozytywnego. Przecież szczęście jest tuż, tuż, za rogiem, tylko nie wolno go przegapić.

Aida nie ma trzydziestu lat, nie pracuje w agencji reklamowej… Jest za to matką dwójki niesfornych dzieci, wychowuje je sama i robi wszystko, aby utrzymać swoją rodzinę „na powierzchni”.

Nie jest łatwo - zarówno syn Remik (Jakub Wróblewski) jak i córka Aneta (Maja Bohosiewicz), każdego dnia pakują się w nowe kłopoty i sprawdzają, jak daleko sięga cierpliwość ich rodzicielki! Całą trójkę poznajemy, kiedy wprowadzają się do matki Aidy - Kaliny (Iwona Bielska). Aida będzie drzeć koty ze swoją matką, która bynajmniej nie jest typem kochanej babuni. To niezrealizowana artystka, obwiniająca o wszelkie niepowodzenia córkę. Konflikt obu pań bardzo podgrzewa atmosferę w domu i doprowadza do wielu komicznych sytuacji.

Reszta bohaterów to mieszkańcy kamienicy, do której powraca po latach Aida. Tworzą oni kolorową, pełną dobrej energii i bardzo zżytą ze sobą prawdziwą „osiedlową rodzinę”. To ludzie, którzy potrafią doprowadzić się nawzajem do szału, ale wiedzą, że w prawdziwych kłopotach mogą na siebie liczyć.

Na tym samym piętrze mieszka Paula (Katarzyna Kwiatkowska), przyjaciółka Aidy z dzieciństwa. Już przy pierwszym spotkaniu dochodzi do nieporozumienia. Paula w uniformie pielęgniarki wcale... nie jest pielęgniarką. To jeden z jej kostiumów służbowych. Paula nie wie, jak przyznać się Aidzie, że jej zawód jest jednym z “najstarszych na świecie”.

Wspólnie z Kaliną, mieszka Antek (Michał Zieliński), brat Aidy. Typowy nieudacznik i maminsynek, wieczny bezrobotny. Mimo trzydziestki na karku nadal na utrzymaniu mamusi, z milionem pomysłów na to, jak w minutę zdobyć pracę i sławę. Stara się prześlizgnąć przez życie tak, aby się zbytnio nie namęczyć, ale zawsze ma wielkie plany na przyszłość. Największym marzeniem Antka jest zdobycie Pauli, zupełnie nieczułej na jego zaloty.

Na parterze kamienicy znajduje się bar “Nora Czaka”. Jego właściciel Zibi (Tomasz Sapryk) to „lokalny biznesmen” a raczej typowy cwaniak. Energiczny i obcesowy, jeżeli przestrzega zasad, to własnych.

I jeszcze właściciel sklepu, Seba (Sebastian Konrad ), który nie pogodził się ze zdradą żony. A to, że od dawna nie są razem, nie ma żadnego znaczenia. Seba jest przeciwieństwem Zibiego - to poczciwy, dobry i łagodny mężczyzna. Jego przyjaźń z Zibim jest zagadką dla postronnych obserwatorów, a różnica w postrzeganiu świata przez obu panów to źródło niekończących się awantur.

Codzienne perypetie bohaterów „Aidy” mogą się wydawać absurdalne i wręcz przerysowane, ale tak naprawdę, każdy może dostrzec w nich odbicie własnych spraw, ukazanych z lekkim przymrużeniem oka i sporą dawką humoru.

Serial "Aida" wyreżyserował Xawery Żuławski.

Aida
Tytuł oryginalny

Aida

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqchyuz
dqchyuz
dqchyuz