Trwa ładowanie...
dskke6m

Absolutnie fantastyczne

Najnowsze informacje
4.7
(520 głosów)
Oceń:

Absolutnie fantastyczne ("Absolutely Fabulous") to brytyjski serial komediowy, wielokrotnie nagradzany, którego premiera miała miejsce 12 listopada 1992 roku. Emitowany był początkowo przez BBC Two, a następnie przez bardziej prestiżową telewizję – BBC One. Serial zyskał uznanie widzów i przychylną krytykę, stając się jednym z popularniejszych tasiemców. Liczy 5 sezonów i tylko 36 odcinków, każdy trwający 30 minut. Serial nadawano do 2005 roku.

"Absolutnie fantastyczne" opowiada o codziennych perypetiach dwóch przyjaciółek. Ediny – dwukrotną rozwódkę, specjalistkę od PR-u, hipiskę i kobietę wyzwoloną oraz Patsy – nimfomankę, właścicielkę popularnego magazynu o modzie. Życie Ediny i Patsy jest absolutnie fantastyczne. Mają wszystko; pieniądze, najlepsze ciuchy i litry alkoholi.

Eddie, wzorowana na Lynne Franks, która w latach 90-tych stała się niezwykle popularną postacią, poprzez walkę o prawa kobiet, rozwija swoje imperium medialne, zna wszystkie postacie show biznesu ale nadal znajduje wiele czasu, żeby sprawy zawodowe okrasić mnóstwem przyjemności i kieliszkiem szampana.

Żadna płynna substancja legalna czy też nie, nie umknie uwadze jej przyjaciółki – Patsy. Córka Eddie natomiast, ku niezadowoleniu matki, woli się uczyć i czytać książki, czym doprowadza do szału matkę exhipiskę. Wybryki niemłodych już ‘kreatorek’ świata mody nigdy się nie kończą. W rolach głównych wystąpiły: Jennifer Sauder jako Edina Monsoon, Joanna Lumley w roli Patsy Stone oraz Julia Sawalha jako Saffron Monsoon.

Serial doczekał się francuskojęzycznego filmu pełnometrażowego w roku 2001, w reżyserii Gabriela Aghiona, gdzie w głównych rolach wystąpili: Josiane Balasko jako Eddie oraz Nathalie Baye w roli Patsy. Obraz powstał w celu zwrócenia uwagi francuskiego widza na serial, gdzie wówczas nie był popularny.

Absolutnie fantastyczne
Tytuł oryginalny

Absolutely Fabulous

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Meera Syal (Suzy)

Julia Sawalha (Saffron 'Saffy' Monsoon)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dskke6m
dskke6m
dskke6m