Trwa ładowanie...
d3qitje

22.11.63

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Serial "22.11.63" powstał na podstawie bestsellerowej powieści "Dallas '63" autorstwa mistrza literatury grozy i fantastyki - Stephena Kinga.

Główny bohater, Jake Epping (James Franco, "Oz: Wielki i potężny", "Spider Man 2"), nie wyróżnia się niczym specjalnym: jego życiowe i zawodowe problemy nie są szczególnie interesujące. Praca nauczyciela nie daje mu satysfakcji, żona postanowiła od niego odejść, a powieść, którą planował napisać, okazała się fiaskiem. Gdy wydaje się, że nic ekscytującego go już w życiu nie spotka, dostaje szansę napisania historii na nowo i stworzenia lepszego świata.

Przyjaciel Jake’a, Al Tempelton (Chris Cooper, "American Beauty", "Adaptacja", "Sierpień w hrabstwie Osage"), przez lata ukrywał fascynującą tajemnicę, którą w obliczu śmierci postanawia wyjawić: odkrył możliwość podróżowania w czasie. Chory na raka mężczyzna głęboko wierzy, że Epping potrafi odmienić losy ludzkości, dlatego prosi go, by udał się w przeszłość i uniemożliwił zamach na prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Jest jednak pewna niedogodność. Portal zawsze przenosi do tego samego momentu – 21 października 1960 roku.

Zmiana biegu wydarzeń nie jest prosta. Podczas misji, Jake Amberson (bohater przyjmuje nowe nazwisko) musi stawić czoła wielu trudnościom. Na jego drodze piętrzą się liczne przeszkody. Mężczyzna nie tylko zmierzy się z nieobliczalnym Lee Harveyem Oswaldem (Daniel Webber, "Przygody K9", "Śpiąca dziewczyna"), mordercą, który 22 listopada 1963 roku oddał trzy strzały w kierunku limuzyny, którą jechał 35. prezydent Stanów Zjednoczonych. Jake wpada także w sidła miłości - poznaje piękną, blondwłosą bibliotekarkę Sadie Dunhill (Sarah Gadon, "Randka z królową"), która sama boryka się z problematycznym byłym mężem. Jednak największym wrogiem bohatera jest… przeszłość, która wcale nie chce być zmieniana. Igranie z nią oraz próby manipulacji i zmian mogą przynieść całemu światu więcej złego niż dobrego.

W "22.11.63", wyprodukowanym przez utytułowanego J.J. Abramsa (nagroda Emmy w kategorii najlepsza reżyseria serialu dramatycznego za „Zagubieni”, Saturn w kategorii najlepsza reżyseria za film "Super 8"), zobaczyć można wielu znakomitych aktorów. Obok wyróżnionego Złotym Globem oraz Critics Choice (za tytułową rolę w filmie "James Dean - buntownik?") Jamesa Franco (i zarazem współproducenta serialu) wystąpił zdobywca Oscara i Złotego Globu (za kreację Johna Laroche’a w "Adaptacji") – Chris Cooper. W postać znienawidzonego przez Amerykanów Lee H. Oswalda wcielił się młody Daniel Webber, zaś urzekającą Sadie Dunhill zagrała Sarah Gadon.

22.11.63
Tytuł oryginalny

11.22.63

Gatunek

dramat, mystery, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qitje
d3qitje
d3qitje