WP

1983 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Netflix zapowiedział premierę swojego pierwszego polskiego serialu "1983" na 2018 rok Materiały prasowe
Podziel się
WP

"1983" jest pierwszym polskim serialem stworzonym przez platformę Netflix. Produkcja łączy intrygę kryminalną z thrillerem, przedstawiając alternatywną historię Polski i świata po 1983 roku. W role głównych bohaterów odkrywających intrygę, która wpłynęła na utrzymanie żelaznej kurtyny, wcielają się Robert Więckiewicz i Maciej Musiał.

1983 – fabuła

Fabuła serialu "1983" osadzona jest w Polsce i przedstawia alternatywną rzeczywistość. W tym świecie w 1983 roku miał miejsce atak terrorystyczny, który był punktem zwrotnym w historii i wpłynął na dalszy przebieg wydarzeń – Związek Radziecki przetrwał, a Polska na kolejnych dwadzieścia lat przekształciła się w państwo policyjne. Właśnie w takiej Polsce żyją główni bohaterowie, oficer śledczy grany przez Roberta Więckiewicza oraz student prawa, w którego rolę wciela się Maciej Musiał. Wspólnie odkrywają intrygę opracowaną przez przywódców reżimu jeszcze w latach 80., która teraz ponownie może wpłynąć na losy świata.

1983 – produkcja

Premiera ośmioodcinkowego serialu "1983" została zapowiedziana przez serwis Netflix na 2018 rok. Pomysłodawcą produkcji jest Joshua Long, a głównymi producentami wykonawczymi Frank Marshall i Robert Zotnowski. Wśród członków polskiej ekipy odpowiedzialnej za powstanie "1983" znajdują się producenci Andrzej Besztak, Maciej Musiał oraz Agnieszka Holland.

WP

Za reżyserię serialu "1983" odpowiadają Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Agnieszka Smoczyńska i Olga Chajdas, a za zdjęcia Arkadiusz Tomiak i Tomasz Naumiuk. Muzyką zajął się Antoni Łazarewicz, scenografią Anna Anosowicz, a kostiumami Katarzyna Lewińska.

Serial kręcony jest w Polsce, a poszczególne lokacje, które zobaczymy w "1983", znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

WP
Tytuł oryginalny

1983

Gatunek

thriller, kryminał

Kraj produkcji

Polska

Reżyser

Agnieszka Smoczyńska

Agnieszka Holland

Operator

Tomasz Naumiuk

Arkadiusz Tomiak

Obsada

Michalina Olszańska

Zofia Wichłacz

Agnieszka Żulewska

Wojciech Kalarus

Mirosław Zbrojewicz

Edyta Olszówka

Ewa Błaszczyk

Andrzej Chyra

Robert Więckiewicz

Maciej Musiał

WP
WP
WP