Trwa ładowanie...
d1uzyvj

19+

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
TVN - materiały prasowe
Źródło: TVN - materiały prasowe

"19+" to polski serial paradokumentalny emitowany na antenie telewizji TVN. Opowiada o losach absolwentów klasy maturalnej, którzy powoli wkraczają w dorosłe życie. Premierowy odcinek serialu zadebiutował na ekranie 7 listopada 2016 roku, a w głównych rolach w produkcji wystąpili chociażby Małgorzata Heretyk, Anna Zuch, Michał Wilk czy Beniamin Andrzejewski.

19+ - opis fabuły

Fabuła serialu "19+" oparta jest na losach absolwentów liceum, którzy stopniowo próbują się odnaleźć w dorosłym świecie. Bohaterowie mają 19 lat, zdaną maturę, wiele planów i oczywiście nieodłączne smartfony w kieszeniach, dzięki którym regularnie dzielą się w sieci wydarzeniami ze swojego życia. Po opuszczeniu szkolnych murów wkraczają w trudny okres dorosłości, który niekiedy okaże się dużo bardziej skomplikowany, niż początkowo sądzili.

Część bohaterów "19+" ma jasno sprecyzowane plany na swoją przyszłość, jednak wielu z nich wciąż szuka swojego miejsca na ziemi. Wkrótce w życiach tych wyjątkowych młodych ludzi pojawiają się pierwsze sukcesy i porażki, pozytywne zaskoczenia i rozczarowania, miłosne doświadczenia i rozstania oraz wiele innych spraw, z którymi stykają się absolwenci liceum na życiowej ścieżce. Każdy z bohaterów jest inny, ma inne pragnienia i osobowość, co czyni ich grupą zgraną, różnorodną i przede wszystkim zdeterminowaną, aby jakoś ułożyć sobie życie.

Serial jest produkcją z gatunku scripted docu o nowoczesnej, interesującej dla widza formule. Sceny aktorskie w "19+" przeplatają się z komentarzami bohaterów, które pojawiają się na videoblogu Melanii, jednej z bohaterek produkcji. Poprzez publikowanie swoich przemyśleń aktorzy z "19+" zapraszają widza w swój kolorowy świat, w którym wciąż indywidualnie odkrywają świat. Ich historie łączy przede wszystkim przyjaźń między bohaterami, a ich życiowe rozterki to doskonały temat do dyskusji na wiele tematów, z którymi stykają się świeżo upieczeni absolwenci liceum.

19+ - aktorzy, bohaterowie

Serial "19+" opowiada o losach kilkunastu głównych bohaterów, a jego obsada aktorska, wraz z rozwojem wydarzeń, rozstała się z sezonu na sezon. Aktorzy znani z produkcji to między innymi Małgorzata Heteryk (jako Melania Trzeciak), Anna Zuch (jako Lena Gawrońska), Kamil Sobczyk (jako Sebastian Szumiec), Diana Dudlińska (jako Lucy Kruczek) czy Beniamin Andrzejewski (jako Irek Sobczak).

W pozostałych rolach w serialu pojawiają się chociażby Wiktor Durda, Marcel Opaliński, Paulina Łabuda, Konrad Żygadło czy Karolina Strauss. Za produkcję odpowiedzialna jest Krystyna Lasoń, natomiast funkcję producenta wykonawczego pełni Anna Plutecka-Mesjasz. Reżyseria w "19+" jest współtworzona przez Arkadiusza Lubonia, Reginę Zawadzką i Marcina Głowackiego.

19+ - ciekawostki

  • W 2018 roku "19+" zostało nominowane do Telekamery w kategorii Najlepszy serial fabularno-dokumentalny
  • Jeden z aktorów występujących w produkcji, Beniamin Andrzejewski, pojawił się w roli uczestnika w programie telewizyjnym "Agent – Gwiazdy"

19+ - odcinki

Do 7 grudnia 2018 roku wyprodukowano i wyemitowano łącznie 343 odcinki serialu. Odcinki "19+" pojawiają się regularnie na antenie telewizji TVN, od poniedziałku do piątku o 16:30.

19+
Tytuł oryginalny

19+

Gatunek

serial paradokumentalny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

07.11.2016

Czas trwania odcinka

22 min.

Liczba sezonów

5

Reżyser
Muzyka
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzyvj
d1uzyvj
d1uzyvj